Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Anna hoogu!

10.11.2021 | | Rubriik: Teated

Kaarnakivi Seltsi kirjastuselt on oodata uue raamatu ilmumist. Tegu on Jaak Johansoni (1959–2021) laulude, joonistuste ja mõttepäevikute katketest koosneva „Ööö-, päeva- ja lauluraamatuga“, mille ilmumise heaks kogutakse annetusi Hooandja vahendusel. Sel aastal meie seast lahkunud Jaak oli tuntud lauliku ja peiarina, aga tema kunstnikukäsi ja loometeekond on seni varju jäänud. Niisamuti pole tema laulud varem kaante vahele jõudnud. See raamat viibki täide Jaagu soovi oma looming mingis mahus „ära kaanetada“. Paul-Eerik Rummo kirjutab raamatu sissejuhatuses: „Küllap Jaagus peitus omajagu ka maailmaparandaja-ambitsiooni, võibolla ka tahtmist silma paista – ega päris ilma selleta naljalt ei satu avaliku esineja ja sõnumisõnastaja rolli. Aga see pole kõige olulisem, kui see üldse oluline on, igatahes mitte olemuslik. Küsimus on asjade loomulikkuse, põhilise enesestmõistetavuse äratundmises.“

Jaagu intensiivne kunstnikukäsi, tema iseloomust vist lahutamatu, oli väga viljakas. Raamatusse õnnestub meil mahutada tema lauldud laulude paremik, aga mõttepäevikutest ja graafikateostest suudame anda vaid põgusa ülelennu. 

Suurema hoo andjatele on ka kingituseks Jaagu originaalteos. Raamatu lükkavad lahti Tõnis Tootsen ja Krista Citra Joonas (toimetajad-koostajad), Mae Kivilo (kujundaja-koostaja) ja Kaarnakivi seltsi kirjastus. Hoogu saab anda kuni Jaagu sünnipäevani 15. detsembril. Vt www.hooandja.ee.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)