Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Andres Uibo – mees, kes pole normaalne

13.04.2011 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Andres Uibo on oreliga sõber olnud 35 aastat. 16. aprillil kell 19 on Nigulistes maestro juubelikontsert, kuhu on kutsutud tema partnerid muusikuteelt. Valmib ka uus teos, mis on kirjutatud Niguliste kiriku orelitele, kooridele ja solistidele.  Arhiiv16. aprillil on 55. sünnipäev organistil, pedagoogil, heliloojal, muusikaprodutsendil prof Andres Uibol.
Jeesus on Ilmutusraamatus öelnud, et me peaksime olema kas kuumad või külmad. Leigete kohta ta ütleb, et sülgab sellised välja.
Andresele meeldib Ilmutusraamat. Ta on mõnele selle raamatu võimsale tekstile kirjutanud väga kauni muusika. Kui aga nüüd selle raamatu soovituste valguses mõtelda, mis masti mees ta ise on, siis üks on selge: ta ei ole leige.
Ma ei ole Andrese käest märganud küsida tema sugupuu kohta, aga ma ei imestaks, kui selles oleks mõni tuline võõramaalane.
Ma ei ole kunagi kuulnud tema suust sõna, millega paljud meie kaasmaalased väljendavad seda, et mõni asi on hea. Nad ütlevad siis, et see on normaalne. Asjad, millest Andres tuliselt kõneleb, on tema jaoks kas pluss- või miinusmärgiga. Ta on kas pahane ja nördinud või vaimustunud ja rõõmus. Ta pole ükskõikne.
Tema võimsat võimet asju ajada olen ma väga lähedalt näinud ja kuulnud. Tallinna Jaani kiriku orelifondi mootorina ei lõpetanud ta enne, kui sai valmis uus kooriruumi orel, täielikult restaureeritud ja kaasaegse tehnika täiustatud peaorel ning taastatud ja täiustatud altaritagune kajaorel.
Ta on mees, kes läheb kas või läbi müüri, kui ta hea eesmärgi saavutamiseks seda vajalikuks peab, aga samas on ta ka mees, kes on pea igal jumalateenistusel kirikus ja kelle silmad armulauda vastu võttes kõnelevad ühest hellast ja sügavast Jumalat armastavast hingest.
Jaan Tammsalu

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)