Esileht » Uudis » Uudised »

Andres Põder sai tunnustuse Balti Assambleelt

02.11.2016 | | Rubriik: Uudised

Riias toimus Balti Assamblee 25. aastapäeva istung, kus anti üle tänavused kirjandus-, kunsti-, teadus- ja innovatsiooniauhinnad.

Lisaks poliitiliste teemade käsitlemisele annab assamblee välja ka tunnustusi kultuurilise koostöö edendamise eest. Balti Assamblee medali sai emeriitpeapiiskop Andres Põder panuse eest Eesti, Läti ja Leedu luterlike kirikute koostöösse.
Oma sõnavõtus rõhutas Andres Põder: «See kõrge autasu on tunnustus kõigile Baltimaade kirikutele ja kristlastele, keda ühendavad sajanditepikkused sidemed. Vastastikune toetus ja eeskuju oli iseäranis oluline ka okupatsiooniaastatel. Viimase 25 aasta jooksul on meie kirikute suhted aga märkimisväärselt tihenenud.»
Põder avaldas tänu, et kirik­likku ühistegevust on märgatud. Ta õnnitles Balti Assambleed 25. aastapäeva puhul ning soovis selle tööle ja meie rahvastele Jumala õnnistust.
Assambleel arutati ühiste lahenduste võimalusi põgenikekriisi valguses, demograafilist olukorda, Rail Balticu projekti ja majanduskasvu. Läti andis eesistumise üle Eestile. Järgmisel aastal on Balti Assamblee presidendiks riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder.
Eesti, Leedu ja Läti parlamentidevaheline assamblee ehk Balti Assamblee asutati 1991. aasta 8. novembril Tallinnas. Balti Assamblee on kolme Balti riigi parlamendi konsultatiivne koostööorganisatsioon. Eestit esindab assamblees 12-liikmeline riigikogu delegatsioon.
Eesti Kirik

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)