Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Ametlikud teated »

Andres Põder sai Maarja Altari piiskopiristi

04.08.2006 | | Rubriik: Ametlikud teated

9. juulil anti peapiiskop Andres Põderile Maarjamaa konvendi orden – Altaria Mariana piiskopirist.

Marje ja Andres Põder koos perekond Elita von Wolskyga.

Marje ja Andres Põder koos perekond Elita von Wolskyga.

Ordeni andsid üle Maarjamaa konvendi matroon Marika Katariina Arendia Elita von Wolsky ja konventmeister Ioan Arendia II Elita von Wolsky. Pidulikust talitusest võtsid osa peapiiskop emeeritus Kuno Pajula, preestrid Ingmar Kurg ja Jaako Kull, organist oli Ene Salumäe.

Maarjamaa konvent lähtub 1201. aasta konventsioonist, millega Riia ja Liivimaa piiskop Albert pühendas praeguse Eestimaa Jumalaema Neitsi Maarjale. Konvent kaitseb kristlikke põhimõtteid, kus kesksel kohal on ligimesearmastus, kaitseb ja toetab rahvuskultuuride esindajaid, abistab aadlimatrikli korrastamisel ja hooldamisel. Konvent hindab oma liikmeskonda nende isikutunnuste, mitte majanduslike või poliitiliste eelistuste alusel.

Altaria Mariana ordeneid on nelja liiki: piiskopirist, aurüütlirist, rüütlirist ja daamide orden.

Ordenit vastu võttes toonitas peapiiskop Andres Põder rüütellike väärtuste igavikulisust ja kutsus üles neid põhimõtteid tänapäevalgi järgima.

Tiiu Pikkur

Üks kommentaar artiklile “Andres Põder sai Maarja Altari piiskopiristi”

  1. Külaline ütleb:

    Aa hooldekodus omi vanaduspäevi veetev Jõhvi koguduse endine orelimängija Jaan on kah rohkem aadlik ja von kui isehakand Volskid. Vaimse tervise osas tundub Jaan praegusel eluetapil aga tunduvat selgemat maailmapilti omavat kui maasoost \”aadlikud\”.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)