Esileht » Online » Online artiklid »

Andres Põder Narva kirikust: peakontor ei suuda kõiki aidata

30.11.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Samaaegselt uue peapiiskopi valimisega tuli Eesti Evangeelsel Luterlikul Kirikul (EELK) tegeleda ka ühe piinliku probleemiga – nimelt võib Narva Aleksandri kogudus minna üle jõu käiva laenu tõttu pankrotti ja Narva Aleksandri Suurkirik haamri alla, seda kõike saadavad kantimissüüdistused. Peapiiskop emeriitus Andres Põder tõdes, et paljudel kirikutel on rahamured ning kiriku peakontor ei suuda kõiki aidata.

Ligi 4500 hetkarit maad, umbes 200 kirikuhoonet ja kabelit ning 500 muud hoonet – selline on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kinnisvara, vahendas “Aktuaalne kaamera. Nädal”.

Kirik on ka aktiivne kinnisvaraarendaja. Tallinna südalinna Kentmanni tänavale ehitati koostöös Merkoga 14 korruseline elu- ja ärihoone, Olümpia hotelli juurde on kavandatud pilvelõhkujat ning mõni aasta tagasi õnnistati Tatari tänaval sisse büroo- ja eluhoone, kus tegutseb ka kiriku kinnisvara arendav ettevõte.

Kirik on Eesti mõistes väga suur kinnisvaraomanik. Kentmanni 6 on üks nende arendusprojektidest. Kirik ise aga toonitab, et selline uhke arendus on pigem erand ning ei iseloomusta nende kinnisvaraportfelli üldist olukorda.

Edasi ERR Uudistest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)