Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ameerika eestlased tähistasid vabariigi aastapäeva

01.03.2023 | and | Rubriik: Kirikuelu, Ühiskond


Baltimore’i Markuse koguduse esimees Agu Ets annab 25 000 dollari väärtuses tšeki Ukraina rahvuskomitee juhatajale Michael Sawkiwile. Kristjan Prikk.

19. veebruaril kogunesid Baltimore’i ja Washingtoni ümbruse eestlased Baltimore’i Püha Markuse kirikusse Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva jumalateenistusele. 

Aukülalisena oli kohal Ukraina rahvuskomitee juhataja Ameerikas Michael Sawkiw. Kogudus tegi organisatsioonile 25 000 dollari suuruse annetuse Ukraina abistamiseks. Selle andis üle koguduse esimees Agu Ets. Sawkiw tänas oma kõnes kõiki annetajaid ja märkis, et eestlased saavad aru, kuivõrd oluline on sõja võitmine Euroopa julgeolekule. Ta tõi esile, kuidas Eesti on Ukraina abistamises teistele riikidele eeskujuks, kuna on andnud Ukrainale rohkem toetust per capita.

Jumalateenistusel teenis vikaarõpetaja Markus Vaga, orelit mängis Renata OReilly. Pidulikkust lisas Baltimore’i-Washingtoni Eesti Segakoor, mida juhatas Tjorven Hairfield ning klaveril saatis Silve Valge. Jutluses rõhutas õpetaja Vaga, et Jumal aitab neid, kes ise ennast aitavad. 

Jumalateenistusele järgnes pidulik kohvilaud kiriku seltskondlikus saalis. Selle korraldas perenaine Anne Ise, keda abistasid Tiina Ets ning Vilve Ladon. Pidulaua tõmbenumbriks oli Peeter Saare küpsetatud kringel ja Vilve Ladoni valmistatud tort. 

Kohal viibinud Eesti Vabariigi suursaadik Ameerika Ühendriikides Kristjan Prikk rääkis, et Eestil läheb hästi vaatamata sõjaolukorrale Ukrainas, aga rõhutas, et tuleb meeles pidada, et kaitse peab olema tugev ja Eesti julgeolekule on liitlaste, eriti USA tugi oluliselt tähtis. Eesti asub Venemaa kõrval, tuletas suursaadik meelde, ja just see teeb tema sõnul meie väikese kodumaa olukorra keeruliseks. Ta lõpetas sõnavõtu meeldetuletusega, et Eestis on riigikogu valimised tulemas ning kõik soovijad saavad tulla saatkonda valima või teha seda interneti teel. 

Kohvilaua lõpus laulis segakoor Rene Eespere laulu „Ärkamise aeg“ ning ühiselt lauldi Eesti hümni. Tore oli taas ümbruskonna eestlastega kokku saada ning juttu ajada, tähistades koos meie Eesti Vabariigi sünnipäeva.

Agu Ets, Vilve Ladon

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)