Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Alustab uus grupp õppureid

05.10.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Kose koguduse õpetaja Tauno Kibur hakkab juhendama seitsmendat lasteaednike ja kooliõpetajate gruppi. Arhiiv

Õpetaja Tauno Kiburi eestvõttel on alustanud Kosel uus grupp kooliõpetajaid ja lasteaednikke kursust «Eetika ja kristlik lastekasvatus», et õppida tundma kristliku usu aluseid.

2011. aastast on praegu Kose kogudust teeniv õpetaja Tauno Kibur teinud koostööd Soome Kitee evangeelse rahvakooliga, kelle toetusel alustab ta tööd seitsmenda grupiga. Õpetaja sõnul on igas grupis olnud kümmekond õppurit – klassiõpetajad ja lasteaiaõpetajad. Sügistalvisel poolaastal tutvutakse Piibli sisuga ja kristliku kirikuga seonduvaga, teisel poolaastal muude usunditega.
Koolitus annab vastuse filosoofilisele küsimusele, kes inimene on, ja on õpetajate poolt hästi vastu võetud. Kursuse maht on 60 ainepunkti ja seegi on õppijate jaoks oluline. Kursuse läbinu saab koolist vastava tunnistuse. Koolis või lasteaias kas või kiriklikke pühi teemaks võttes on neil nüüd vajalikud teadmised, aga ka laiem maailmapilt.
Kitee rahvakooli Eesti-poolne koordinaator Tauno Kibur ütleb, et süsteem töötab hästi ja koolituse üle võib igati head meelt tunda, sest mõni kursuslane on hakanud koguduses pühapäevakoolitööd tegema. Koos käiakse poolaasta jooksul kuus korda, viimane koolitus toimub aga Soomes, kus kursusel osalejad viibivad usuõpetuse tundides sealsetes lasteasutustes.
Soome Kitee evangeelne rahvakool teeb koostööd ka Tartu Maarja kogudusega ja seda perehoolduse valdkonnas. 2015. a oktoobris osales 20 eestlast Soomes Kitees toimunud perehooldajate koolitusel. Teist gruppi, kuhu sel korral mahub 10 inimest, oodatakse Kiteesse õppima 9.–16. oktoobrini.
Rita Puidet

Kristus ütleb: Ma olin surnud, ning ennäe, ma elan igavesest ajast igavesti ning minu käes on surma ja surmavalla võtmed! (Ilm 1:18)