Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Allianssnädal 2014 jagab parimat sõnumit

14.01.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Aastate vältel on jaanuarikuu alguses paljudes Eesti linnades erinevate konfessioonide kogudused võtnud ühe nädala, et ühiselt üksteist toetades paluda saabunud aasta Jumala kätte.

Selles nimistus on jätkuvalt ka Kuressaare ning seekord on allianssteenistused juba aset leidnud Siioni koguduses, kus jagas sõnumit õpetaja Anti Toplaan, Rahu koguduses oli sõnumi jagajaks pastor Alur Õunpuu ja Nelikaare koguduses pastor Rein Käsk. Ees on veel 9. jaanuar Laurentiuse koguduses, sõnumit jagamas pastor Margus Mäemets, ja 10. jaanuar adventkoguduses, kus sõnumit jagab õpetaja Tiina Ool. Mõlemad teenistused algavad kl 19.

Mis on Eesti Evangeelne Allianss?

Vaimulik Meego Remmel iseloomustab seda kui võrgustikku parima sõnumi levikuks. 19. sajandi keskel tekkinud ja kiirelt üle maailma levinud allianssliikumine leidis oma koha Eestis pärast esimest iseseisvumist 20. sajandi algupoolel. Eesti vabariigi aegu koondusid erinevate uskkondade kristlased tänu allianss-konverentsidele. Teise maailmasõja järgsetel okupatsiooni-aastakümnetel aitas alliansi-ideed elus hoida erinevaid kogudusi sidunud uusaasta palvenädalate traditsioon.

Edasi loe Meie Maast.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)