Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Allan Taruste kandideerib õpetajaks Valka

11.05.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

 Pärast trööstitut ooteaega on Valga Peetri-Luke kogudusel taas lootust endale oma vaimulik saada. Koguduseõpetajaks kandideeriv Allan Taruste (40) on Valga kogudust käinud teenimas juba mitu kuud.
Nii on Valga Tarustele ja õpetaja kogudusele juba tuttavamaks saanud. «Minu esmamul­je Valgast ja kogudusest on po­si­tiivne. Väga meeldivad inimesed, uhke kirik ja omapärane piirilinn,» võtab Allan kokku paari kuuga kujunenud kuvandi.
Varem ta Valgas polegi käinud, kui, siis ainult läbisõidul Lätti. Seetõttu puudub ka võimalik eelarvamus või hoiak. «See ei olegi mulle viisiks, et lähen kuskile kindla eeldusega. Hoiaku kujundan ikka enda kogemustele, mitte linnalegendidele tuginedes,» rõhutab ta.
Lühikese intervjuu tegemiseks leian Allani Tartust kohvikust, laual lisaks kohvitassile osadeks lahtimonteeritud sülearvuti. Osaühingus Leenet kavatseb ta IT-spetsialistina jätkata ka võimaliku valimise korral Valga õpetajaks. «Pastor loci oleksin ikka paaril päeval nädalas pluss väljakutsed,» ei tee ta saladust oma ajajaotusest kogudusetöö ja muu tegevuse vahel. Samuti ei koliks ta Valka elama, vaid hakkaks käima Elva külje alt Peedult.
«Jah, see on ainus pisike miinus. Loomulikult oleks kogudus huvitatud, et õpetaja elaks meie keskel. Aga me oleme selle üle mõelnud ja leiame nüüd, et saame hakkama. Me tõesti väga-väga tahame, et Allan Taruste tuleks meile päris õpetajaks. Ta on noor inimene, omab jõudu ja energiat. Meil on suured lootused,» rääkis Eesti Kirikule Valga Peetri-Luke koguduse juhatuse esimees Margarita Jantsikene.
Praegu reservis viibiv Allan Tartuste on õpetajaks ordineeritud 1996. aastal. Teeninud Tartu Ülikooli ja Jaani kogudust 1996–1999 ja E.E.L.K. Sydney kogudust 1999–2007. Jätkab õpinguid Tartu ülikooli usuteaduskonna doktorantuuris.
Liina Raudvassar

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)