Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Allan Praats kandideerib Viljandi Paulusesse

18.05.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Abikaasad Elve Bender ja Allan Praats. Rita PuidetKoerus 17. aastat õpetajaks olev Allan Praats peab 22. mail proovijutluse Viljandi Pauluse koguduses, kuhu ta kandideerib õp Mart Salumäe järglaseks.
Praats tunnistab Eesti Kirikule, et plaan kogudust vahetada ei saabunud üleöö, vaid kujunes abikaasade vahelise mõttevahetuse tulemusel. Ümberasumise idee pole tulnud soovist Koerust lahkuda, vaid innustusest panna ennast proovile uues keskkonnas.
Praatsi sõnul on Viljandi linn teda lapsest saadik võlunud omapära ja iluga. «Pauluse kasuks polnud ka raske otsustada. Tegemist on perspektiivika ning traditsioonidest kantud kohaga,» lisab ta.
«Koerust on kahju lahkuda, oleme siin kodunenud, kogudus on tubli ja inimesed sõbralikud,» tõrjub Praats oletuse, nagu oleks plaanitav kogudusevahetus seotud negatiivsega.
Allan Praats on Koerus tegutsenud mitmes ametis, lisaks vaimulikutööle oli ta näiteks 10 aastat kooli psühholoog. Koos abikaasaga (Elve Bender on Koeru koguduse abiõpetaja) tuntakse nüüd väljakutset teostada end mujal.
Mart Salumäe, kel möödus jaanuaris 20 aastat Viljandi Pauluse koguduse õpetajana, tunneb Allan Praatsi kandidatuuri üle head meelt: «Usun, et jätan koguduse headesse kätesse.»
Veel rõhutab ta, et tegemist on elujõulise kogudusega, kes ootab endale uueks õpetajaks teotahtelist vaimulikku. Kui kogudus otsustab Allan Praatsi kasuks, asub viimane Pauluse kogudust teenima alates augustist. Mart Salumäe peab viimase teenistuse 10. juulil.
Õp Tauno Teder pidas emadepäeval, 8. mail oma proovijutluse Kambja kirikus, koguduse nõukogu arutab tema kandidatuuri 22. mail toimuval nõukogu koosolekul. Praegune õpetaja Kristjan Luhamets on Tartu Pauluse koguduse abiõpetaja.
Liina Raudvassar

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)