Esileht » Online » Online artiklid »

Algasid Väike-Maarja kiriku tornikiivri taastamistööd

17.08.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Aasta pärast Väike-Maarja kiriku tornikiivri ­mur­du­mist 8. augusti äikesetormis on ehituse ­peatöövõtja Rändmeister OÜ alustanud tornikiivri taastamisega.

Kuigi Rändmeister OÜ veel projekti koostab ning see on lõplikult kinnitamata, alustati kuu esimestel päevadel tööplatsi ettevalmistamisega.

Muin­suskaitseameti järelevalve teostaja Einar Kaldami sõnul on see mõistetav – sügis pole enam kaugel ning töödega tuli alustada.

Kirikuaias valiti välja koht tornikiivri ehitamiseks ja samuti tööks vajalikule kraanale. "Projekteerimine jätkub ja varsti tehakse ka lõplikud otsused, kuid alustatud on puitkonstruktsiooni taastamistöödega," märkis Rändmeister OÜ juhataja Juhan Kilumets. Tornikiivrit olemasolevatest osadest kokku pannes selgub ka, millised osad tuleb välja vahetada.

Esialgsete plaanide kohaselt monteeritakse umbes 28 meetri kõrguse tornikiivri konstruktsioon maa peal ning tornikiiver rekonstrueeritakse kahes tükis. Pärast monteerimistöid tõstetakse kaks umbes 14meetrist tornikiivri osa maa peal prooviks kokku ja seejärel võetakse taas lahti, et osad kraanaga taas kord kahes jaos torni tõsta.

Kilumetsa sõnul püütakse tööde käigus võimalikult palju säilitada vana. "Vana säilitamine on üks tähtsamaid põhimõtteid, seega kasutame tornikiivri taastamisel nii palju vana puitkonstruktsiooni kui võimalik," märkis Kilumets.

Edasi Virumaa Teatajast.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)