Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Algas Mustamäe Maarja Magdaleena kiriku ehitus

29.03.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Taavi Turvas (vasakul) ja Andres Neemre allkirjastavad konsistooriumis lepingu kiriku ehitamiseks.
Koguduse arhiiv

Mustamäe Kiriku sihtasutus ja ehitusfirma sõlmisid kiriku ehitamiseks lepingu.

14. märtsil said kirikuvalitsuses kokku kiriku, linna ja ehitusfirma Ehitus5ECO esindajad. Oli pidulik hetk, kui SA Mustamäe Kirik juhatuse liige Taavi Turvas ja Ehitus5ECO juhatuse liige Andres Neemre allkirjastasid lepingu Mustamäele kiriku ehitamiseks. Hetke tunnistasid peapiiskop Urmas Viilma, praost Jaan Tammsalu, koguduseõpetaja Tiina Klement, linnapea ülesandeid täitev Taavi Aas, abilinnapea Merike Martinson ja Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda.
Et Mustamäele aadressil Kiili 9 kirik tuleb, võis lootma hakata aastal 2012, kui linn andis luteri kirikule loa sinna pühakoda ehitada. Nurgakivi pannakse kirikule juunis, kui kõik plaanipäraselt sujub. Nii võib ka loota, sest ehitusfirma on tuntust kogunud Nukuteatri uue saali ehitamisega ja olemasoleva hoone rekonstrueerimisega, Põlva riigigümnaasiumi ehitustöödega ning teiste objektidega.
„Täna oleme nii kaugel, et kirikuhoone ehitustööd võivad alata – see on ajalooline sündmus. Esialgse arvestuse kohaselt on ehitise kogumaksumus 2,5 miljonit eurot, Tallinn on lubanud ehitust toetada 50% ulatuses,“ ütles Aas.
Tallinna praost Jaan Tammsalu, kelle toetusel hakati rajama Mustamäe kogudust, ütleb: „Peagi algab Mustamäe kiriku ehitus. Mustamäel elab 68 000 inimest. Palju enam kui Kuressaares või Pärnus. Püüdke kujutada neid linnu ilma ühegi pühakojata. Siiani oli see reaalsus. Nüüd hakkab üks minu suurtest unistustest tänu linna ja Mustamäe luterliku koguduse hämmastavale panusele täituma. Novembris on sellel kirikul seinad püsti ja katus peal.“
Linnaosavanem Helle Kalda, kes on igati kiriku ehitamise mõtet toetanud, loodab, et Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistatakse Mustamäel vastvalminud kirikus. Kogudus on tänulik kõigile neile, kes on annetanud kiriku ehituse heaks. Kuna sügiseks tuleb koguda 500 000 eurot, on väga oodatud annetused EELK Mustamäe Maarja Magdaleena koguduse kontole EE241700017003221206.
Rita Puidet

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)