Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Algab rahvusvaheline koostöö diakoonia vallas

21.01.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Partnerid Saksamaalt: Doris Scheer ja Martin Urdze.
Avo Üprus

Plaanitava ühisprojekti SEMPRE (Social Empowerment in Rural Areas) partnerid kohtusid 12.–13. jaanuaril konsistooriumis.

Ühisprojekti juhtpartner on Saksamaalt Schleswig-Holsteini diakooniakeskusest, lisaks partnerid Eestist, Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust ja Poolast. Projekti tähelepanu keskmes on kohalike omavalitsuste, kohalike koguduste ja teiste sotsiaalselt orienteeritud organisatsioonide koostöö, parandamaks koostöövõimekust kogukonna vajaduste märkamisel ja lahenduste leidmisel.
Projekti rahastatakse Läänemere koostööprogrammist Interreg. Kui ettevalmistused edukalt laabuvad, algavad plaanitud tegevused 2016. aastal.
EELK Konsistooriumi diakoonia- ja ühiskonnatöö talituse juhataja Avo Üpruse sõnul on projektis osalemisest kasu neil kogudustel, kellel on juba kogemusi koostöös kohalike omavalitsustega avalike teenuste osutamisel või kes seda kavandavad.
Juhtpartneri esindaja proua Doris Scheer, kes möödunud aastal pälvis EELK koostöömedali, ütles Eesti Kirikule: «Kogukonna sotsiaalsed probleemid vajavad lahendamist, olgu need meil või teil, ent nüüd me toetame rohkem üksteist selles töös. Näen, et partnerkirikute diakooniaalane koostöö Eesti ja Saksamaa vahel saavutab uue kvaliteeditaseme.»
Eesti Kirik

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)