Esileht » Online » Online artiklid »

Algab kevadleer!

26.02.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Vabariigi aastapäeval peetud kõnes ütles president Toomas Hendrik Ilves, et Eesti rahvas on hariduse-usku. Kui palju ja mida täpsemalt eestlased usuvad, seda on uurinud erinevad rahvaküsitlused, paraku sõltuvad vastused ikka küsitluse rõhuasetusest.

Selge on aga see, et haridust ja usku ei saa vastandada, nad on tihedalt seotud olnud läbi ajaloo. Juba reformatsiooni ajast peale õpetati leeris (saksa keeles tähendab lehren õpetama) nii Piiblit ja katekismust kui ka lugemist ja kirjutamist. Noored võisid abielluda, kui oli selge lugemine-kirjutamine ja nad olid leeris käinud.
Tänapäeval saab kirjaoskuse ja palju muid tarvilikke teadmisi üldhariduskoolist, kuid selleks, et rohkem tutvuda Piibliga, õppida tundma ristiusu põhialuseid ja ka oma abielu alustada just altari eest, on vaja tulla endiselt leerikooli.

Kuressaare Laurentiuse koguduses algabki kolmapäeval, 4. märtsil kevadleer, mis kestab kaks ja pool kuud – leeripüha on 1. nelipühal, 24. mail. Leeritunnid toimuvad koguduse majas, Kauba tn 5, kolmapäeviti algusega kell 17.30.

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)