Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Aktuaalne

28.01.2015 | | Rubriik: Uudised

21. jaanuaril allkirjastasid siseminister Hanno Pevkur ja Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) president Andres Põder 2020. aasta lõpuni kehtiva koostöökokkuleppe. Eesti Kirikute Nõukogu arhiiv

Kuigi riigi ja kirikute koostöötahe on kinnitatud juba EKNi ja Vabariigi Valitsuse vahel 2002. aastal sõlmitud ühishuvide protokollis, tunti tarvidust selle tõhustamise järele. Allkirjastatud dokumendi eesmärgi täitmiseks leppisid pooled kokku peamised koostöövaldkonnad ning tegevused. Vastavalt vajadusele moodustatakse töögruppe ning kavandatakse ja viiakse ellu ühistegevusi. Ministeerium kaasab EKNi teatud õigusaktide ja strateegiliste plaanide koostamise protsessi.
Veel sõlmiti tänavusest riigieelarvest EKNile eraldatud raha kasutamise leping summas 646 000 eurot, mis tegevustoetusena läheb oikumeeniliste projektide elluviimiseks ning liikmeskirikutele. Veel toetatakse riigieelarvest 50 000 euroga teema-aasta «Kaheksa sajandit Maarjamaad» tähistamist. Selle raames toimub üle Eesti mitmesuguseid üritusi.
Eesti Kirik

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)