Esileht » Uudis » Uudised »

Aktuaalne

23.05.2012 | | Rubriik: Uudised

Tänujumalateenistus toomkirikus
Pühapäeval, 27. mail ehk nelipühal algusega kl 17 toimub Tallinna Püha Neitsi Maarja piiskoplikus toomkirikus pidulik tänujumalateenistus, kus EELK avaldab tunnustust teenekatele kiriku töötegijatele, toetajatele ja vabatahtlikele abilistele ning peapiiskop Andres Põder annab üle EELK Teeneteristid ja aukirjad. Aasta kirikumuusiku tiitel antakse Anneli Klausile ja Pille Metssonile; parima lastetöötegija tiitel Katrin Oidjärvele; parima noortetöötegija tiitel Pille-Riin Kalmusele ja EELK meediapreemia Jaan Tammsalule.
Kiriku uksed on avatud kõigile!

Raekoja platsil kuulutatakse jumalasõna
«Kui nelipühapäev kätte jõudis, olid nad [Jeesuse jüngrid] kõik koos ühes paigas. Ja äkitselt tuli taevast kohin, otsekui tugev tuul oleks puhunud, ja täitis kogu koja, kus nad istusid. Et ta [Jeesus] nüüd Jumala parema käega on ülendatud, siis ta on saanud Isalt Püha Vaimu, nagu oli tõotatud, ning on selle välja valanud; seda teie nüüd näete ja kuuletegi. Kes nüüd tema sõna vastu võtsid, need ristiti, ning sel päeval lisati nende hulka umbes kolm tuhat inimest.» (Ap 2:1,2,33,41) 
Neid päevakohaseid ja teisi pühakirja sõnu oleme harjunud ikka pühakojas kuulma. Sel pühapäeval, 1. nelipühal, mis märgib kiriku sünnipäeva, võib aga Tallinnas jumalateenistusest osa saada keset linnamelu Raekoja platsil.
Nagu tavaks, on nelipüha jumalateenistus oikumeeniline ja seda koordineerib Eesti Kirikute Nõukogu. Nõukogu täitevsekretär Ruudi Leinus ütles Eesti Kirikule, et jumalateenistus toodi seekord rahvale lähemale õue seoses samaaegselt kestvate vanalinna päevadega, mille raames on pühapäeval kirikute päev.
Jumalateenistus on saanud pealkirjaks «Märka inimest enda kõrval!», jutlustab Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku piiskop Ago Lilleorg. Tervituse ütleb Eesti Kirikute Nõukogu president piiskop Einar Soone ja õnnistussõnad peapiiskop Andres Põder. Muusikaga teenivad kaasa Rebecca Kontus, Elo Toodo ja mitu ansamblit.
Jumalateenistus algab keskpäeval, s.o kell 12, ülekanne ETVs on kell 15.30.

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)