Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Aktiivsed kogudused kogukonnas

20.11.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Tuhala kirik.Arhiiv

Harjumaa aasta tegija konkursil oli kategoorias „Aasta vabaühendus 2019“ tiitli kandidaatideks lausa kaks EELK kogudust: Kose ja Tuhala. Sel aastal läks tunnustus MTÜ-le Perekeskus Männikäbi.

Aasta vabaühenduse tunnustus antakse seltsingule, mittetulundusühendusele või sihtasutusele, mis tegutseb Harjumaal, on esitanud õigeaegselt eelmise perioodi majandusaasta aruande ja on silma paistnud järjepidevusega või traditsioonide kandjana. Samuti väärtustatakse toeks olemist kogukonnale, et ellu viia säravaid, kaasavaid või uuenduslikke ideid, sotsiaalset ettevõtlikkust ja koostööd teiste ühenduste, ettevõtjate ja omavalitsustega.
Ehkki sel aastal valiti aasta vabaühenduseks MTÜ Perekeskus Männikäbi, on tähelepanuväärne fakt, et aasta vabaühenduse tiitli kuueteistkümne kandidaadi seas oli lausa kaks EELK kogudust: Kose ja Tuhala. See annab märku, et kristlased teevad kogukonnaga sidusat koostööd. 2016. aastal pälvis sama tiitli EELK Risti kogudus ja 2017. aastal kristlik sõltlaste võõrutamisega tegelev MTÜ Lootuse Küla.
Teistes kategooriates on eelnevatel aastatel konkursil valitud Harjumaa aasta sädeinimeseks Jüri koguduse õpetaja Tanel Ots aastal 2012 ja 2011. aastal tunnistati aasta teoks Risti koguduse juurde loodud Vaikuse laste rahupaik.
2004. aastal alanud Harjumaa aasta tegija konkursi nimekirjas on kaksteist erinevat tiitlit. Näiteks tunnustatakse viimase aasta silmapaistvamaid inimesi, kogukondi, kodanikuühendusi, ettevõtteid ja tegusid. Koostööd tunnustuste väljaandmisel on teinud Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Harju maavalitsus, kodukant Harjumaa ja Harjumaa Leaderi tegevusgrupid. Selle aasta auhind antakse üle Harjumaa aasta tegijate tänuüritusel 28. novembril Arvo Pärdi keskuses.
Kätlin Liimets

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)