Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Äksi pastor taunib piibli lammutamist

03.01.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Äksi koguduse õpetaja Esa Luukkala arvates võib 2014. aasta olla Eesti luteri kiriku tulevikku määrav, sest valitakse uus peapiiskop, kellest võib sõltuda homoliitude seadmine samale pulgale mehe-naise abieluga.

Kuue lapse isa Luukkala on veendunud, et Rootsi ja Taani luterlik kirik kaldusid samasoolisi laulatama asudes väärale rajale. Kui sel moel tahaks näidata oma liberaalsust ka Eesti luteri kirik, oleks see Luukkala arvates otsene kaasajooks ristikiriku vundamendi lammutajatega.

«Abielu on liit mehe ja naise vahel,» rõhutab Esa Luukkala ning tsiteerib piiblist kirjakohta, mis käsitleb homoseksuaalsust Jumala karistusena. «Ma soovin meile peapiiskoppi, kes kinnitab, et piibel on jumalasõna ja me peame sellest kinni hoidma, isegi kui see ei lähe kokku valitseva ideoloogia ja mõtteviisiga.»

Põhjamaade halb eeskuju

Luukkala toonitab, et 2014. aastal pensionile jääv praegune Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku pea Andres Põder on hoidnud kindlameelselt õiget joont. Kes võiks saada Põdra asemele, pole Luukkala sõnul veel elavalt arutlusel. Õieti, väidab Luukkala, ei räägita nimedest kirikuringkonnis veel üldse.

Edasi loe Tartu Postimehest.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)