Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Aknas kasvab elupuu

28.11.2007 | | Rubriik: Uudised

Jõelähtme kirikus pühitseti 11. novembri jumalateenistusel kaks korrastatud ja uuendatud vitraaþakent. Jõelähtme kiriku lõunapoolse ukse kohal asuvas aknas kasvab nüüdseks elupuu. Foto: Margus KirjaKoguduse ideede põhjal ja vitraaþikunstnik Andrei Lobanovi teostusel valmisid pikihoone keskmised aknad.
Lõunapoolse kirikuukse kohal asuvas aknas kasvab nüüdseks elupuu, kaunistatud rikkalike õite ja laululindudega. See iidne sümbol osundab nii vanatestamentlikule elupuule Eedeni aias kui ka uustestamentlikule Jeesuse ristipuule kui inimkonna päästele. Seepärast kroonivad ka kaunist puud alfa ja oomega, algus ja ots, viitamaks Kristusele kui uuele ilmapuule, uuendatud elupuule ning kui redelile maa ja taeva vahel.
Teisel aknal on kujutatud palvetavat meest ja naist ning jätkub juba varasem rahvariiete särgikäistelt laenatud lillemotiiv medaljonides. Mõlema akna ees on segav küljerõdu, kuid see häiriv detail ei suutnud muuta meie kavasid.
Märkimist väärib asjaolu, et akende renoveerimiseks vajalikust summast laekus üle poole annetustest kohalikelt inimestelt ja nendega seotud firmadelt ning puudujääva osa andis vallavalitsus. Nii on õuemüra ja jaheduse takistamiseks sündinud midagi, mis ka silmale kuulutab usu müsteeriumi.

Margus Kirja
,
koguduse õpetaja

Üks kommentaar artiklile “Aknas kasvab elupuu”

  1. Mis? ütleb:

    Lolliks läinud või? Oli juhatuse koosolek ja igaühele anti nurk kätte, et muudkui anna ideesid?

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)