Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ajakirjandusletilt

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

plussPluss. 4/2015. November.
Kongos keset džunglit sõjapõgenike laagris elab Singapuris kristlikus perekonnas üles kasvanud Jemima Ooi, kes töötab ka sõjapõgenike laagrite heaks Keenia kõrbes, kirjutab viie aasta vanuseks saanud ajakirjas Vivian Tamm. Lugeda saab Raili Lilleoru misjonireisist Hiinasse, mitme noore palvekogemusest, nutimaailma mõjust. Tene Metsma tutvustab piiblilugu Taaveti pojast Aabrahamist. Küsimusele, miks käia jumalateenistusel, vastab Tallinna Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus. Ajakirjas tutvustatud Laura Herm ja Eleri Viinalass on tuntud noored kristlased – üks kooliõpetaja ja teine psühholoog, Juhan Ungru aga muusik.

 

 
sulaneSulane. Nr 2/65. Viinakuu AD 2015.
Tallinna Kaarli koguduse ajakirjas võetakse kokku viimase aja tegemised: muusikastuudio reis Soome ja Itaaliasse. Tutvustatakse Kaarli kooli põhimõtteid, koguduse töötegijat, laste muusikaõpetajat Maarian Lendi, aga ka jumalateenistusega seotud mõistet nagu liturgia. Nagu ikka, leiab ajakirjast ühe kristliku ajaloo suurkuju tutvustuse, kelleks seekord on püha Antonius Suur, aga ka jutluse. Marju Raabe meenutab enne Teist maailmasõda kogudusele kolm komplekti kirikutekstiile valmistanud Aino Schmidti. Neid tekstiile kasutab kogudus aeg-ajalt mõnel erilisel tähtpäeval veel nüüdki.

 

 

 
meie-misjonMeie Misjon. Nr 4 (28). Sügis 2015.
Misjonikeskuse ajakiri viib meid koos Nele ja Francis Borchardtiga Hongkongi ja õpetab, kuidas hiina hieroglüüfides kirjutada Issandat. Plussmeedia tegijad Sirli Lend ja Madis Kask jagavad muljeid noortelaagrist Norras. Arto Valkeapää Soome Rahva Piibliseltsist selgitab kogu­duse­kooli Kasvuaeg kasulikkust. Aprillis asutati konsistooriumi juurde misjonikomisjon, selle tegevuse eesmärkidest kirjutab assessor Tauno Toompuu. Meenutatakse suvist Nelja Tuule ristirännakut Tartus, Life-laagrit ja kutsutakse täiskasvanute piiblikursusele Põltsamaale.

 

 

 
hõimurahvasteHõimurahvaste Aeg. Nr 2(14) 2015.
Oktoobrikuus hõimupäevaks ilmuv Eesti Piibliseltsi, EELK Misjonikeskuse ja Eesti Evangeelse Alliansi ühisprojektina ilmuv ajakiri pajatab, kuidas elatakse soome-ugri külades, kuidas on edenenud või edeneb pühakirja tõlkimine, olgu siis eesti keelde või hõimurahvastele. Mart Rannuti ja Jaan Bärensoni järjelugu Piibli tõlkimisest eesti keelde on jõudnud 4. osani ja käsitleb Eesti vabariigi aegset perioodi enne Teist maailmasõda. Ajakiri kutsub meid mõtterännakule hantide ja neenetsite juurde tundrasse ning Komimaale, eestlaste juurde Jenissei äärde, tutvustab Wiedemanni kui udmurdi keele uurijat. Saame teada, et hõimurahvastele peeti misjoni- ja piiblikooli, et omakeelne jumalasõna on hõimurahvastele äärmiselt oodatud lugemisvara.

 

 

 
teekäijaTeekäija. November 2015.
Baptistide novembrikuine ajakiri on suuresti pühendatud isadele. Allika baptistikoguduse pastor ja kolme lapse isa Kaarel Väljamäe mõtiskleb isaks olemise üle, lugeda saab ülevaadet isadepäeva konverentsil «Eesti mees tahab vähemalt kolme last» kõneldust. Jutluse on kirjutanud emeriitpastor Aamo Remmel, loomislugu avab pastor Joosep Tammo, algkoguduse kasvamise üle arutleb Peeter Roosimaa. Veel saab lugeda Rootsis Alunda koguduses ja Hispaanias kohtumisel kogetust, Kõrgema Usuteadusliku Seminari visioonipäevast, ooperilauljast Anne Vildist jm.

 

 

 
kristlik_kasvatusKristlik Kasvatus. Nr 2 (178). 2015. 
Laste- ja Noorsootöö Ühenduse ajakiri keskendub seekord loomisloole, aidates pühapäevakooliõpetajatel seda avada nii teoloogilisest kui praktilisest vaatenurgast. Teemal kirjutavad suurte kogemustega õpetajad Urmas Nõmmik, Toomas Jürgenstein, Külvi Teder, Kristi Sääsk ja Pille Toompuu. Kuidas aga aidata lapsi, kes ei suuda keskenduda ja kellel on käitumisraskused, ja kuidas käitumisprobleeme märgata, kirjutab eripedagoog Lii Lilleoja. Küsimustele, missugune peaks olema kirikus laste ja noorte kasvatustöö, vastab assessor Tauno Toompuu. Järgmisel aastal on ajakiri kättesaadav vaid netiversioonis.