Esileht » Uudis » Uudised »

Ajakirjad

17.05.2017 | | Rubriik: Uudised

sula Sulane. Nr 1/68, jürikuu AD 2017. Tallinna Kaarli koguduse ajakiri.
Kaks korda aastas ilmuv koguduse ajakiri jätkab head traditsiooni inimeste silmaringi laiendamisel, muidugi ka vaimuliku sõnaga kosutamisel. Ülestõusmispüha jutlus on peetud neli aastat tagasi Kanadas Vancouveri Peetri kirikus ja see on koguduse kunagiselt õpetajalt Mihkel Kukelt. Ta ütleb, et Rooma sõdurid lõid risti Naatsareti puusepa poja, hauas sündis ja sellest väljus aga juba messias, kelle võidust surmavalla üle tohime meiegi osa saada.
Isa Ain Peetrus tutvustab Damaskuse Johannest ja tema ulatuslikku kirjalikku pärandit, mille hulka kuulub ka raamat „Tarkuse allikas“. Hea ülevaate köstriametist, selle sünnist ja hääbumisest saab tänu kokkuvõttele Urmas Karileedi magistritööst, mis on tehtud usuteaduse instituudis kaks aastat tagasi.
Jätkuvad Anu Allikvee kunstivaatlused, mis seekord seotud müstilise arvuga 40: eelkõige päevadega Jeesuse ülestõusmise ja taevamineku vahel.

teekTeekäija. Aprill 2017.

Aprillinumber tutvustab Tartu arstiperet, Salemi bap­tistikoguduse töötegi­jaid Marit ja Ilmar Roosimaad ning nende nelja tütart. Elva baptistikoguduse pastor Andres Saumets alustab looga kristlikest väärtustest ning Erki Tamm ja Joosep Tammo jätkavad lugu jüngriks olemisest.
Lugeda saab seitsmest Iisraeli piiblipühast ja nende tähendusest, tervendamisest Jeesuse nimel tänapäeval, Haapsalus toimunud väärtuste päevast. Jätkub järjelugu reformatsioonist ja sellega seonduvast. Kutsutakse ka õppima kõrgemasse usuteaduslikku seminari, osalema piiblipäevade palveketis ja piiblipäevadel ning kristlikul suvefestivalil.

Kiida, mu hing, Issandat, ja ära unusta ainsatki tema heategu. (Ps 103:2)