Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ajakiri, mis räägib Jeesuse tõotusest

26.05.2021 | | Rubriik: Kirikuelu
Ajakirja kaanefotol on Herkis Roosimaa, kellest pakutakse lugemiseks pikemat artiklit.

Äsja ilmunud noorteajakiri Pluss keskendub selles numbris Jumala tõotustele.

Oh oleks mul vaid aastaid vähem, tarkust rohkem, siis ma tõotaksin, et … Aga ma vaid luban, et teen oma tööd südamega. Just lubadustest ja tõotustest kirjutatakse äsja ilmunud Plussis. Nii sellest, mida on lubanud Jeesus, kui sellest, mida üks või teine noor. Lugejad saavad teada, et piibliaegses kultuuris kinnitati vandega sõnu ja lubadusi, mida tuli sellest tulenevalt ka tõsiselt võtta. Samuti et Piibel kasutab sõnu „tõotus“ ja „tõotama“ üle saja korra, sõna „lubadus“ aga ainult kaheksa korda.

Küsimusele, kas Jumalat saab usaldada, vastab ajakirja peatoimetaja Joel Reinaru, et Jeesus Kristus on seesama eile ja täna ja igavesti (Hb 13:8). Meie aga peame olema kannatlikud, et Jumala tõotusi kätte saada.

Ajakirja pikem persoonilugu on Hiiumaal sündinud ja sinna tagasi kogudust juhtima jõudnud Herkis Roosimaast, kes ütleb, et on näinud oma elus palju imesid ja et temas on kasvanud usaldus Jumala vastu. Tuttavamaks saab ka möödunud aasta märtsis Lõuna-Eestisse noorte- ja lastetööd tegema tulnud Salome ja Olli Oleniusega Soomest.

Lisaks saab lugeda tudengitööst Tartus ja Kirsi Vimparist, kristlikust bändist Püha Müristus, taipoksi harrastavast Nathaly Krollist, animafilmist „Hing“ (Soul), piiblitegelasest Laabanist. Piibliõpetuse rubriigis kirjutab Jumala antud lubadustest õpetaja Aare Kimmel, hingehoidja õpetab pettumustega toime tulema, aga lugeda saab muudki. Võimalust ajakirja lugeda pakutakse moodsate meediakanalite kaudu, aga seda saab ka misjonikeskusest tellida. Aastatellimus maksab vaid 10 eurot.

EK  

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)