Esileht » Uudis » Uudised »

Aitame kiriku uuele elule

10.06.2009 | | Rubriik: Uudised

Kursi kogudus ostis Vaga Joosepi kiriku varemed.
Kursi kogudus ostis Sadukülas paikevad kunagise apostliku õigeusku kiriku hooned, mida kirikuõpetaja Sulev Sova loodab taastada vabatahtlike annetuste abil ja talguliste tööga.  
Õigeusu Vaga Joosepi kirik ja preestrimaja ehitati Sadukülasse 19. sajandi viiekümnendatel aastatel. «Viimased jumalateenistused peeti kirikus 1968. aastal ja õigeusu kirik loobus ka pühakoja enda omanduses hoidmisest. EELK Kursi kogudus on ainus vaimulik ühendus Puurmani vallas, seepärast pidasime oma moraalseks kohuseks Vaga Joosepi kiriku hoonete säilitamist ning ümbruse korrashoidmist,» ütles Kursi koguduse õpetaja Sulev Sova. Tema sõnul ostis kogudus Puurmani vallavalitsuse korraldatud oksjonil Vaga Joosepi Kiriku kinnistu 20 000 krooniga.  
Vaga Joosepi kirikust ja preestrimajast on praeguseks järel praktiliselt varemed. See, et hooned nii õnnetusse seisu on sattunud, on loodusjõudude mõju, kohalike vandaalide tegevuse ja peremehe pikaajalise puudumise tagajärg. Sulev Sova märkis, et edasise lagunemise peatamiseks on tarvis kiriku aknad kinni katta. Kogudus oleks tänulik, kui ümbrus saaks korda ja hooned taastatud talgute korras ning vabatahtlike annetajate abiga.
Hingekarjane Sulev Sova, kes ka ise vabatahtlikuna Vaga Joosepi kiriku ümbrusest võsa on raiunud, kutsub kõiki missioonitundelisi inimesi pühakoja ülesehitamisse oma panust andma. Ta arvab, et taastatud pühakojas võiks hakata tulevikus nii jumalateenistusi kui ka kultuuriüritusi korraldama.

Jaan Lukas

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)