Esileht » Uudis » Esileht »

Aitab eluga kursis hoida

15.12.2009 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Haapsalu praostkonnas on ligi paarkümmend aastat jõulude eel välja antud kõiki kogudusi hõlmavat, aastat kokkuvõtvat lehte.
Viimasel viiel aastal kannab väljaanne Scripta Annalia nime ning annab mahult ja sisult välja korraliku ajakirja mõõdu.
Lugeja ette laotatakse aastaring praostkonnas inimeseti ja koguduseti. Lehe persooniks on teoloogiadoktor Toomas Paul, kes teenis Ridala, Martna ja Lihula kogudust. Toomas Paul meenutab jõulude tähistamist ajal, kui kirik oli tagakiusatud, ja kõneleb avameelselt praegusest ajast.
Ajakirjanik Lehte Ilves, kes on ka Scripta Annalia toimetaja, kirjutab Märjamaa koguduse õpetajast Illimar Toometist. Eeskujuks Ruhnu õpetaja Harri Rein, on Märjamaa õpetajagi hommikuti pool kaheksa kirikus missat pidamas ja sageli tühjale kirikule. Ega missa olegi inimeste kohaloleku pärast, see on «palve, sõna kuulutamine, Jumala kiitmine ja ülistamine. Mitte miski ei takista seda üksi tegemast,» ütleb Toomet.
Väljaandel on ka avaramat mõõdet, andes ülevaate aasta tähtsündmustest. Räägitakse oma praostkonna koguduste rikkast usuelust, kohtumistest ja inimestest, näiteks Tiina Võsust Lääne-Nigulast, kes pälvis aasta juhatuse esimehe tiitli.
«Kirik ei seisa väljaspool ühiskonda. Ka tänapäeval, kui meil tuleb võidelda eetiliste väärtuste ja rahvuskultuuri püsimise eest, on luterlikul kirikul täita olulised ülesanded,» kirjutab juhtkirjas praost Tiit Salumäe.
Eesti Kirik

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)