Esileht » Uudis » Uudised »

Aita kaasa erilise plaadi sünnile

30.09.2015 | | Rubriik: Uudised

Kätlin Liimets

Vaikuse Sõbrad – Urmas Nagel, Kristel Põder, Margus Kirja, Tauno Kibur ja Mart Johanson – on välja andmas plaati «Vaikuse rännakud», ent vajavad selleks heade inimeste toetust.

Vaikuse Sõbrad moodustavad kogukonna, kellele vaikus on oluline, kõnekas, lausa eluliselt vajalik. Nendest on saanud retriidijuhendajad ja nende südameasjaks on vaikusekultuuri tutvustamine ja viljelemine Maarjamaal.
Oma projekti salvestada vaikus plaadile on nad kaasamõtlejateks ja nõuandjateks kutsunud Fred Jüssi ja Veljo Runneli. Plaat pakub keskendumis- ja lõõgastumisharjutusi, sõna- ja kujutlusmeditatsioone, inimese ja looduse helisid, sealjuures vaikust. Lisaks Fred Jüssi mere ja jõgede häälele kõlavad plaadil Veljo Runneli salvestatud ritsikate sirinad ja nende vaikimine. Kergesti kaasatehtavad harjutused toetavad vaikseksjäämist ja kuulamist, süvenemist ja märkamist ning toovad meelerahu – see on praktiline viis suureneva mürakultuuri survega toimetulekuks. Plaadi kaante vahel on raamatuke, mis aitab põhimõisteid lahti seletada ning harjutustes orienteeruda.
Plaadi väljaandmist saab toetada kodulehe www.hooandja.ee kaudu. Projekti toetatakse juhul, kui see kogub 31. oktoobriks annetustena 1600 eurot.
Eesti Kirik

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)