Esileht » Uudis » Uudised »

Ainult üks küsimus : Kas eelolevaks Õpetajate Konverentsiks ollakse valmis?

14.01.2004 | | Rubriik: Uudised

Kas eelolevaks Õpetajate Konverentsiks ollakse valmis?
Marko Tiitus:
Õpetajate Konverentsi juhatuse esimees, Juuru koguduse õpetaja:
Ettevalmistused Õpetajate Konverentsiks sujuvad plaanipäraselt. Kuna kõik konverentsi juhatuse liikmed on kogudusevaimulikud, siis jõulupühad ja aastavahetus on möödunud mõistagi jumalateenistusi pidades ning pere ja sõprade seltsis aega veetes. Kuid juhatus pidas möödunud aastal kuus töist koosolekut, nii et ajanappus meid ei kummita. Tuleme juhatusega veel kokku 16. jaanuaril Tartus ning siis juba vahetult konverentsi eelõhtul, 26. jaanuaril Villa Andropoff’is.
Kõik ettekandjad (Urmas Petti, Peeter Kaldur, Alar Kilp, Urmas Paet) on oma osalemist lubanud ja kinnitanud. Samuti pole keegi rühmajuhtidest senini ära öelnud. Praegu kogume ettekannete teese ja küsimusi ning arutlusteemasid rühmatöödeks, et need kas või nädal enne konverentsi EELK koduleheküljel kättesaadavaks teha.
Sel aastal oleme esmakordselt sisse viinud eelregistreerimise koos sellega kaasneva osavõtumaksu soodustusega. Eks iga uus asi tahab pisut harjumist. Praeguseks on end konverentsile registreerinud 74 osavõtjat, mis pole teps mitte halb näitaja. Loodan siiski, et eelolevad nädalad toovad osavõtjatele lisa ning Audrusse tuleb kokku sadakond vaimulikku.
Kindlasti on konverentsi ettevalmistamisel mõnigi üksikasi kahe silma vahele jäänud. On ju tegu nii osavõtjate arvult kui ka sisult üsnagi kaaluka ettevõtmisega, mis ehk mõnel teisel tasandil eeldaks projektijuhi palkamist. Meie aga katsume viiekesi kõigele (häda)vajalikule mõelda ja need mõtted ka ellu viia. Niisiis, vabandan juhatuse nimel kõigi nende vaimulike ees, kellele miski pole mokka- või kontimööda. Kõik ettepanekud konverentsi paremaks ja sujuvamaks korraldamiseks on alati teretulnud.
Minu meelest on Õpetajate Konverentsi näol tegu kõigi vaimulike jaoks ainulaadse sündmusega, millest ei maksaks pisiasjade pärast kõrvale jääda. Juba selleks, et olla kord aastas koos selliste meestega nagu Voldemar Ilja või Evald Saag … Muide, mul oli enne jõulupühi suur rõõm vestelda telefonis Laine Villenthaliga ja teda konverentsile kutsuda. Ilmselt on eelnimetatute jaoks oluline olla osaduses nendega, kes tänaseks teatepulga üle võtnud.
Igaüks meist saab midagi kaasa tuua ja viia – nii on see kogu meie elus ja teenimises. Meie, konverentsi juhatus, oleme tänavuseks Õpetajate Konverentsiks valmis ja ütleme kõigile ametivendadele ja -õdedele tere tulemast!

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)