Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Ainuke kirikule kuuluv haigla Baltikumis

29.10.2008 | | Rubriik: Ühiskond

SA EELK Tallinna Diakooniahaigla on hooldushaigla, mis asutati 1999. a ühisprojektina EELK välispartneritega.
Diakooniahaigla on mõeldud parandamatutele haigetele, vanuritele ja surijatele, et osutada neile sümptomaatilist ravi, hooldust, põetust ning hospiitsteenust. Haiglal on 70 voodikohta: 12 hospiitsosakonnas, 43 hooldusraviosakonnas ja 15 üldhooldekodutüüpi pansionaadis. Lisaks pakutakse koduõendus- ja avahooldusteenust.
Hooldusosakonna patsientideks on inimesed, kellel on püsiv tervisekahjustus ja väljakujunenud funktsionaalne häire, puudub perspektiiv tervenemiseks ning toimetulekuvõime oluliseks paranemiseks.
Hoolduses arvestatakse inimese füüsilist, psüühilist, vaimset ja sotsiaalset mina – kõiki tema vajadusi. Lisaks meditsiinipersonalile hoolitsevad haigete heaolu eest ka kaplan, sotsiaaltöötaja ja juuksur.
Et patsiendid elavad pikka aega väljaspool perekonda, siis sisustatakse ka nende vaba aega. Korraldatakse temaatilisi üritusi, näitusi ja kontserte, millest võtavad osa haigla kollektiiv, patsientide sugulased ja sõbrad ning külalised. Patsiendid tulevad hooldusosakonda järjekorra alusel. Järjekorda panekuks on vajalik perearsti saatekiri.
Kontakt: tel 651 0342; Hiiu t 42, Tallinn.

Allikas: www.diakooniahaigla.ee.

Üks kommentaar artiklile “Ainuke kirikule kuuluv haigla Baltikumis”

  1. Eremiit ütles:

    Ka riigil peaks sellised haiglad olema. Ja tasuta.

Mina olen Hea Karjane. Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu. (Jh 10:11a,27–28a)