Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Aidates koolil kirikuga käsikäes olla

24.05.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Inge Laiv kooli ja kiriku ühiskonverentsil püha Mauritiuse kujuga. Arhiiv

Et kirik ja kool oleks seotud, on Haljalas palju teinud kooli direktor Inge Laiv, keda kirik tänab selle eest EELK aukirjaga.

„Tähtis on koostöö kiriku ja kooli vahel. See ongi eesti rahva fenomen, et läbi aegade on kirik ja kool käsikäes käinud, me ei oska seda võib-olla ise väga väärtustada,“ on direktor oma meelsust ajakirjanduses tunnistanud. Heaks näiteks kiriku ja kooli koostööst on näiteks ühiselt korraldatud, koguduse kaitsepühakule Mauritiusele pühendatud konverentsid, kuhu on esinema kutsutud oma ala asjatundjaid, aga ettekannetega on üles astunud ka kooliõpilased.
„Ta on väga hea koostöötahte ja -võimega,“ iseloomustab Inge Laivi Haljala koguduse õpetaja Margit Nirgi, kes koolijuhi kirikuvalitsusele tunnustamiseks esitas. Õp Nirgi räägib, et tal on direktor Inge Laiviga juba aastatepikkune koostöö.
„Kool on käinud kirikus ja kirik on käinud koolis,“ üldistab Nirgi. Arheoloogia ja kunstiajaloo loengud õpilastele, õppekäigud kirikusse ja kirikuaeda, kooli jumalateenistused ja kihelkonnateemalised uurimistööd on vaid mõned näited, mis iseloomustavad kooli koostööd kogudusega.
Haljala on näide sellest, kuidas on võimalik ühise ettevõtmise puhul koosmeeles tegutseda ja ühendada koolitarkus kiriku hingeharidusega.
Sügisest muutub gümnaasium põhikooliks, mille direktorina jätkab Inge Laiv, kes on varem koolis töötanud õppealajuhatajana. Varem on ta olnud tööl Lääne-Viru maavalitsuses inspektorina. Enne Virumaale elama asumist töötas ta Põlvamaal.
Liina Raudvassar

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)