Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Aidakem unistusel täituda!

13.01.2016 | | Rubriik: Teated

therese klausBrasiilia on kaugel teisel pool ookeani, kuid just sinna vahetusõpilaseks minna unistab nooruke Therese Klaus.
Aeg on kiiresti lennanud. Alles see oli, kui Therese lehetoimetuses demonstreeris võimlemisharjutusi, mida Jaanika võimlemisklubis sooritama pidi. Alles ta alustas kooliteed, nüüd aga käib juba 10. klassis. Toona käis ta vahel oma vanaema, Tartu Peetri koguduse organisti Anneli Klausiga, kes toona tegi ka levijuhi tööd, toimetuses tööl kaasas. Therese meenutab, et sai siis vanaema aidata, kleepides ümbrikele aadressikleepse.
Nüüd ootab ees leerikool ja kui gümnaasiumi lõputunnistus paari aasta pärast käes, on edasisekski plaan valmis. Kindel kavatsus on õppida sisekaitseakadeemias kriminalistikat.
Üle kümne aasta koos vanaemaga elanud rõõmsameelne ja õpihimuline, iluvõimlemise, tennise ja laulmisega tegelnud neiu leidis endale interneti vahendusel Brasiiliast sõbranna ja unistab nüüd MTÜ YFU Eesti vahendusel 11 kuuks teisele poole maakera vahetusõpi­laseks minekust. Selleks on ta ka pisut õppinud portugali keelt, mida Brasiilias kõneldakse.
Vahetusõpilase perel tuleb aga tasuda 8000 eurot, millest vanaema abiga on 1200 makstud, kuid poole aasta jooksul tuleb maksta ka ülejäänud summa, sealjuures märtsis 800 eurot. Therese on südamest tänulik igale inimesele, kes kas või pisutki teda aidata saab. Toetussumma tuleks kanda MTÜ YFU Eesti kontole EE042200221001141378 Swedbankis, selgituseks märkida Therese Klaus.
Kui Theresel õnnestub Brasiiliasse saada, kavatseb ta hakata blogi pidama, siis saab end tema tegemistega kursis hoida. Küsimustele vastab ta aadressil thereseklaus@hotmail.com. Õpilasvahetust korraldava mittetulundusühingu kohta saab lugeda aadressil http://yfu.ee.
Rita Puidet   

Kõikide silmad ootavad Sind ja Sina annad neile nende roa omal ajal. (Ps 145:15)