Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Agu Kaljuste sai imelise vanaisa tunnustuse

08.11.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Agu Kaljuste on pälvinud aasta juhatuseesimehe tiitli 2008. a ja EELK Teeneteristi III järgu ordeni 2011. a. Pildil koos abikaasa Liaga. Erakogu

Juba 12 aastat valib Eesti Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühing üle-eestilise konkursi korras imelisi vanavanemaid.

Seekord valiti esitatud kandidaatide seast kaheksa imelist vanaema ja kolm imelist vanaisa. Üks imelistest vanaisadest on Agu Kaljuste (66). Eesti Kiriku lugejad teavad teda kui väga tegusat inimest mitmes kiriklikus ametis: olnud kirikukogu liige, aastast 1984 Hageri koguduse juhatuses ja esimees 1990. a, vennastekoguduse vaimu edasikandja, puhkpillimuusika harrastaja, laulja, ehitaja ja looja.
Agu Kaljuste on 42 aastat abielus olnud abikaasa Liaga, koos on nad üles kasvatanud viis last. Aastal 2002 sai Agu esimest korda vanaisaks. Nüüdseks on lastel järeltulijaid kokku 12. Lisaks on Agu ja Lia pakkunud kodutunnet ja peavarju veel mitmele mitteametlikule kasulapsele ja sugulaste lastele.
Järeltulev põlvkond on öelnud, et vanaisal on kogu aeg hea tuju ja ta on kuldsete kätega tisler. „Kõige rohkem meeldib vanaisale, kui ta saab midagi oma puidutöökojas nikerdada mõne kiriku jaoks. Nii on Eesti väikeste saarte kirikud saanud endale uued aknad, uksed, mõni suurem kirik kõnepuldi, altarilaua ja mis kõik veel.“
Tiitli üleandmise tseremoonial pidasid kõnesid sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ning riigikogu esindajana Keit Pentus-Rosimannus.
Sirje Semm

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)