Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Aeg tänada

11.10.2017 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Hoolimata keerulistest (referendum Kataloonia Hispaania koosseisust lahkumise küsimuses) ja õõvastavatest (massimõrv USAs Las Vegases) märksõnadest kirjutab möödunud nädal ennast ajalooks ka pehmemate ning seda enam inimlike sõnadega. Pühapäevane lõikustänupüha kutsus ristiinimest tänama. Kõige eest, mida vägede Issand meile osaks andnud.
Paljudes kogudustes algas lõikustänupühaga pühapäevakooli hooaeg. Mitmetes kogudustes on komme kaunistada sel pühal pühakoda sügisandidega või korraldada heategevuslik laat kogukonna toetuseks.
Rahvusvaheline õpetajate päev tõstis fookusesse kooliõpetaja, kelle võimuses on külvata seeme, mis kasvab viljakandvaks puuks. 7. oktoobri pidulikul galal Pärnus jagati tunnustust selle ameti tublimatele. Jälgisin otseülekannet, pöial peos, ja olin rõõmus, kui Eesti Kiriku karikaturist Merille Hommik pälvis aasta õpetaja tiitli oma silmapaistva kutsealase töö eest Tartu kunstikooli kunsti- ja kultuuriloo õpetajana. Hindajatele avaldas muljet Merille julgus lõimida oma töös klassikalise ja kaasaegse pedagoogika meetodid ning viis, kuidas ta soovitud õpitulemusteni jõudmiseks oma õpilastega dialoogis on.
Õpetajate päeval, 5. oktoobril andis Tallinna linn aunimetuse Tallinna aasta haridusjuht 2017 Tallinna Toomkooli direktorile Egle Viilmale. Ikka tulemusliku töö ja oskuse eest olla juht, kes kaasab juhitavad ühise eesmärgi nimel. Rõõmu tõi ka teade ülikoolilinnast, et Tartu luterliku Peetri kooli õpetaja Ave Gill pälvis Tartu aasta õpetaja 2017 tiitli. Koorijuht Külli Salumäele anti Viljandimaa aasta koolitaja 2017 tiitel.
Liina Raudvassar

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)