Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aeg on saanud uue tähenduse

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Oleme neljandat nädalat eriolukorras. Kui palju me isegi märkame, et nädalad on möödunud ja oleme toimuvaga kohanenud? Loodan, et see kehtib paljude puhul. Esimese hooga meenub Valdur Mikita, kes on kirjutanud, et eestlasi iseloomustab ratsionaalsus ja kohanemisvõime. Kohaneda on tulnud mõnegi asjaga – minul kõige rohkem võib-olla sellega, et päevale annab rütmi mitte tööaeg, vaid pooleteiseaastane lapselaps. Katsu sa tööd teha, kui temal on parasjagu aeg end kuuldavaks ja nähtavaks teha. Samas tunnen, et sellel ajal on õnnistus. 

Töötegemine kodukontoris sujub kõigele vaatamata ja kulgeb eriti intensiivselt. Küll keerulisemalt ja kahjuks on kontakte vähem, aga hakkama saab. Ootan põnevusega toimetuse videokoosolekuid. Proov on tehtud ja olen tänulik moodsatele digilahendustele. Tänu neile jõuab ka jumalateenistus koju kätte. 

Tänavune muuseumiöö on välja kuulutatud ja korraldajad justkui oleks praegust situatsiooni ette näinud, sest muuseumiöö on saanud teemaks „Öös on aega“. See on küll must huumor, sest pole hoopiski kindel, kas muuseumiöö 16. mail siiski toimub. Ürituse tutvustuseks öeldakse: „Muuseumiöö teema kutsub külastajaid mõtlema aja kulgemisele, mõõtmisele ja märkamisele. Aega on inimestel justkui järjest vähem, aga teisest küljest peaks meil kõigil ometi olema 24 tundi ööpäevas.“ Igal juhul on kindel, et eesolevatel nädalatel või kuudel pöörame rohkem tähelepanu aja kulgemisele ja sellele, millega selle aja täidame. Kindlasti on palju õppida ja olen selle õppetunni eest tänulik kõigile ebameeldivustele vaatamata. Püsige terved!

Rita Puidet