Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

«Aeg Jumalale» – palveõpik igale kristlasele

06.04.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Toomas Help tõlkis raamatut palvetades. Tiiu Pikkur

Rooma-Katoliku Kiriku Peeter-Pauli koguduses esitleti 14. märtsil Jacques Philippe’i palveõpikut «Aeg Jumalale», mis sobib lugemiseks kõikide konfessioonide kristlastele.

Jacques Philippe (69) on Prantsusmaal sündinud ja elav katoliku preester. Ta on õppinud matemaatikat ja tegelnud sellega ka akadeemilisel tasemel. Siis pühendus heebrea keele õpingutele ja uuris Kristuse juudi päritolu Naatsaretis ja Jeruusalemmas. Õppis Roomas teoloogiat ja ordineeriti preestriks 1985.
Philippe’i teosed kõnelevad palvest, sisemisest vabadusest ja südamerahust. Tema raamatuid on tõlgitud 24 keelde ning neid on müüdud üle miljoni eksemplari. Jacques Philippe’ist on saanud kristliku ja katoliikliku vaimsuse modernne klassik.
Eesti katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan soovitab kõigi teiste lugejate kõrval raamatut noortele, kelle kristlik taust on nõrk, et süveneda sellesse, mida tähendab palveelu, ja õppida paremini suhtlema Kristusega.

Jumalale avatuks jääda
Nõmme baptistikoguduse pastori Taavo Lige sõnul on raamat kirjutatud lihtsas vormis ja seda on hea lugeda. «Mulle meeldis raamatu juures see, et rõhutatakse palvet kui meie suhet Jumalaga. Palvetamine on iga uskliku inimese loomulik ja Jumalaga elavas suhtes olemiseks vajalik tegevus.»
Viljandi Jaani koguduse õpetaja Marko Tiitus arvab raamatust nii: «Mulle kui luterlasele pakkus äratundmisrõõmu palve passiivse külje rõhutamine: palve ei puuduta niivõrd millegi tegemist, kuivõrd Jumala tegutsemisele avatuks jäämist.»
Raamatu tõlkis inglise keelest Toomas Help, kes ütles, et see töö pakkus talle sisemist rahuldust ja mõnikord tekkis momente, kus ta tõlkides ise ka palvetas.
Raamatu «Aeg Jumalale» on välja andnud kirjastus Gallus, toimetanud Ave Haljand ja küljendanud Mari-Liis Bassovskaja. Kirjastuse tegevjuhi Indrek Petersoo sõnul on nende sooviks, et raamat leviks kõikides kristlikes konfessioonides. Soovitada võiks noortele, eriti leerilastele, aga ka kõigile huvilistele. Raamat on saadaval raamatukauplustes. Täpsem info www.kirjastusgallus.ee.
Tiiu Pikkur

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)