Esileht » Uudis » Uudised »

Advendiosaduse aeg

14.12.2016 | | Rubriik: Uudised

EKNi delegatsiooni liikmeid koos eurosaadiku Tunne Kelami ja tema abikaasa Mari-Ann Kelamiga. Internet

Jõulude-eelsel ajal korraldavad paljud organisatsioonid ja töökollektiivid koosviibimisi, kus isekeskis või ühes koostööpartneritega mööduvast aastast kokkuvõtteid tehakse. Ka mitmes praostkonnas on vaimulikud advendiajal kokku tulnud, et meeldivas seltskonnas ja palveosaduses koos olla.
Võrumaal kutsus maavanem Andres Kõiv eri konfessioonide vaimulikke kokku Ööbikuorgu, et koos advendilõunat süüa ja edasisi koostööplaane arutada. Kõivu sõnul oli juttu haldusreformist, piirkonna konkurentsivõime tugevdamisest ja kohalikest ettevõtmistest. Ta soovitab ka teistel maavalitsustel taolisi kokkusaamisi korraldada, sest koostööst kogudustega tõuseb mitmel moel tulu.
Vaimulikud puutuvad nimelt palju inimestega kokku ja on seega olulised informatsiooni vahendajad elanike ja riigivõimu vahel. Lisaks on nad tavaliselt ärksad ja laia silmaringiga inimesed. Paljud pastorid on tegevad kohalikes volikogudes, Kaitseliidus jm. Et maavanem Kõiv ise kristlane on, peab ta väga oluliseks ka Võrumaa probleemide eestpalvesse võtmist.
Peapiiskop Urmas Viilma viibis Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) delegatsiooniga 7. detsembril Brüsselis Euroopa Parlamendi 19. palvushommikusöögil. Tegemist on üritusega, mida korraldavad europarlamendi kristlastest saadikud. EKNi esindajad kutsus palvushommikusöögile Tunne Kelam. Selle aasta peaesinejateks olid kunagine Etioopia peaminister Tamrat Layne ja Liechtensteini printsess Margaretha. Samuti külastas EKNi delegatsioon Euroopa Kirikute Konverentsi peakorterit. Võõrustajaks oli selle soomlasest peasekretär Heikki Huttunen, kes on hea tuttav paljudele Eesti kristlastele.
Rain Soosaar

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)