Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

Advendilaat ja julbasar

11.12.2019 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga

sdr
Tallinna vanalinn võtab tulijad vastu magusa jõululõhnaga. Raekoja platsist on saanud jõululaada plats.
Niguliste kirik uhkeldab oma kauni jõulukuusega. Kiriku taga Rüütli tänaval patseerivad ringi jultomte’d ja kutsuvad sisse astuma Rootsi-Mihkli kiriku julbasar’ile. Teisel pool tänavat astub uksest sisse-välja toomkooli advendilaada rahvas.
Rootsi-Mihkli kogudus kinnitab, et seekord tehti eriti palju ettevalmistusi, et külastaja leiaks valikust vahvaid kingitusi ja kohapealt ka kehakinnitust. Naissaarelt pärit marjadest oli valmistatud moose ja teisi hõrgutisi, müüdi Ruhnu jõuluvorsti, kala ja veiseliha, käsitööd. Õuealal särisesid pannid. Õnneloosis olid tänu toetajatele eriti hinnalised auhinnad. Jõululaadal kogutud tulu läheb koguduse diakooniatöö heaks.
Toomkooli laada müügilettidel oli õpilaste, õpetajate ja lastevanemate valmistatud kingitusi. Kohvikutes sai maitsta koduseid hõrgutisi. III korruse saalis nauditi kontserti, kus esinejaiks lapsed, vanemad ja õpetajad. Müügil olid ka toomkooli oma tooted. Õnneloosis võitis iga loos. Laada tulu läheb koolimaja koridoride varustamiseks terviseraja elementidega.
Sirje Semm
Piltidel hetki koguduse ja kooli heategevuslikult laadalt.

Pildigalerii:
dav

dav

dav

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)