Esileht » Uudis » Uudised »

Advendiaega puutetundlikult

23.11.2011 | | Rubriik: Uudised

Meie suhe tehnikaga muutub järjest vahetumaks, öeldakse pressiteates, mis reklaamib esimesel advendil algavat kirikunädalat «Puutetundlik» Rakveres. Esimesest advendipühapäevast teise advendipühapäevani vältava kirikunädala raamidesse jäävad mitmed loengud, kontserdid ja näituste avamised koos laste- ja noorteüritustega.
Puutetundlikkus on märksõnaks, mis iseloomustab 21. sajandi algust. On küsimus, millise sõnumini me jõuame ja kuidas see meid puudutab.
Rakveres on nende küsimustega tegeldud juba kolm aastat, mil linna kristlikud kogudused üheskoos linnavalitsuse ja mitmete teiste toetajatega kirikunädalat korraldavad. Ikka selleks, et anda oma panus ühiskonda, kuulata teisi ja olla ise kuuldav.
Avajumalateenistus toimub 27. novembril kell 11 Rakvere Kolmainu kirikus, kus kohtuvad ühises palves linna erinevate koguduste vaimulikud ja liikmed. Peakõnelejaks on adventkoguduste liidu president David Nõmmik.
Teemanädal lõpetatakse Kolmainu kirikus 4. detsembril kell 18 Tõnis Mägi ja Jaan Tammsalu kontsertmõtisklusega. 
Esmakordselt külastab kirikunädalat mittekristliku religiooni esindajana Eesti juudikogukonna pearabi Shmuel Kot koos Iisraeli muusikat viljeleva ansambliga Keshet. 1. detsembril kell 18 algaval Iisraeli õhtul saab osa judaismi vaimulikust pärandist ja õppida tundma seda vana traditsiooni, mida arvestatav hulk juute tänapäevalgi järgib.
Kirikunädala raames toimub kolmetunnine otsesaade pereraadio FM lainepikkusel (leitav aadressil www.pereraadio.ee ja www.pereraadio.com) ning Pildiraadio internetiversiooni (on jälgitav aadressil www.pereraadio.com/pildiraadio) vahendusel. Otsesaadet juhib Lauri Beekman, kes vestleb põnevate külalistega päevakajalistel teemadel.
Eesti Kirik

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)