Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Aastaid abiks kirikutööl

17.05.2017 | | Rubriik: Persoon kaasajast

TonisJärve20 aastat Taagepera Jaani koguduse juhatuse esimehe ametit pidanud Tõnis Järv (72, fotol) pälvis EELK aukirja.

2008. aasta sügisel, kui lõpetati pidulikult Taagepera kiriku katuse ja torni restaureerimist ning kirikutorni pandi uhiuus ülekullatud kukk ja kuul, ütles renoveerimistöid teinud Juhan Kilumets Eesti Kirikule: „Võite mind uskuda, olen päris palju näinud, aga selliseid mehi nagu Tõnis, kes oma kirikut nii hoiaks, on väga-väga vähe“ (EK 08.10. 2008).
Tõnis Järv, kes on sündinud Ala külas ja seal ka praegu elab, on pärit kristlikust perest ja juba lapsepõlvest seotud Taagepera kogudusega. Igapäevaelus ka pensionärina osalise koormusega Ala põhikoolis majandusjuhataja tööd tegev Tõnis on koos abikaasa Maimuga, kes on ka juhatuse liige, aastaid panustanud kirikutöösse.
Just Tõnise eestvedamisel on alates 2000. aastast täielikult restaureeritud 100 istekohaga, algselt Helme abikirikuna ehitatud kirikuhoone. Iseseisvaks sai kogudus 1929. aastal. Hooldajaõpetaja on Arvo Lasting.
Aukirja pälvimise kohta ütles Tõnis Järv Eesti Kirikule tagasihoidlikult, et ei tea, kas on selle ära teeninud, ent loomulikult tunnustus rõõmustab.
Kätlin Liimets

Teemad:

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)