Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Aasta vaimulikud väärtustavad oma elus kirikutööd

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tseremoonia juurde käib ka tordi lahtilõikamine, mida seekord teevad aasta vaimulikud Joel Luhamets (vasakul) ja Jaan Tammsalu.  Tiit Kuusemaa
Vaimulike konverentsil osalejad valisid esitatud kandidaatide hulgast aasta vaimulikeks Joel Luhametsa ja Jaan Tammsalu.

Tegu on tavaga, millega motiveeritakse kirikuõpetajaid. Kuue kandidaadi seast valiti sel aastal välja kaks pühendunud kirikutöötegijat, kes mõlemad on praosti ametis.
Aasta vaimulikuks saanud praost Joel Luhamets leiab, et tema elus on olulised samad põhimõtted nagu skautidelgi: Jumal, perekond ja isamaa. Sellistest elu põhimõtetest lähtudes on talle alati oluline olnud elukutse ja amet. Nii ongi kogudusel Joel Luhametsa elus sama suur roll kui kodul.
Kogudusega on seotud ühine kasvamine. Ja usuline kasvamine ongi Luhametsa jaoks elus tähtsaimal kohal. Luhametsa pühapäevane jutlus kasvab välja tema enda vaimulikust elust ja mida sügavam see on, seda sügavamad on ka jutlused. Kogudus on kari, keda on vaja toita, ja Tartu praost tõdeb, et tema vastutada on selle ülesande korralik täitmine.
Aasta vaimulikuks valitud praost Jaan Tammsalu tõdeb, et elus on oluline mõelda, mis on peatähtis, ja elu prioriteedid paistavad välja ennekõike selles, millele kulutame oma aja. Tammsalu elus kuulub suurem osa ajast vaimulikule tööle ja kohati on tal tunne, et lähedastele jääb liigagi vähe aega. Kirikusse läheb praost alati suure rõõmuga ja oma tööd teeb ta naudinguga.
Iga kogudus, kus Tammsalu on töötanud, on talle midagi õpetanud, kusjuures väikesed kogudused on andnud teistsuguseid õpetusi kui suured. Maakirikusse tuldi pikk tee, et õpetajat kuulata, ja seetõttu pidi jutlus olema ka piisavalt pikk. Tammsalule on andnud elus palju eelkäijate tehtud tööd ja nende ülevõtmine.
Toomas Pauli järel tööle tulemine tähendab suurt vastutust, sest eelkäija on tubli olnud ja kogudus on sellega harjunud. Oma suhet kogudusega kirjeldab Tammsalu kui peegeldamist: ta püüab kogudusele tagasi peegeldada nende hoolivust. Samuti kogeb Tallinna praost, et kui armastada inimesi, siis see tuleb elus tagasi.
Kaido Soom