Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Aasta vaimuliku valimisest

19.01.2007 | | Rubriik: Uudised

Esmaspäeval lõppes kandidaatide esitamine aasta vaimuliku ja koguduse juhatuse esimehe valimisteks.

Aunimetusi annab aastatel 2007–2016 EELK toetusfondi ettepanekul välja Vaimulike Konverents ja juhatuste esimeestele juhatuste esimeeste konverents või toetusfondi poolt moodustatud komisjon. Aunimetusega kaasneb võimalus sõita Jeruusalemma või mõnesse muusse palverännaku paika.

Esmaspäeva õhtuks oli oma kandidaadid esitanud Lääne, Lääne-Harju, Ida-Harju, Tartu ja Valga praostkond. Toetusfondi juhataja õpetaja Jaan Tammsalu möönis, et küllap on kandidaatide esitamisel olnud määravaks ka tihe sõel, mis on teadlikult nii tihedaks tehtud. Küll aga plaanitakse edaspidi statuudis mõni punkt üle vaadata ja vajadusel korrektiivi teha. Näiteks aastatel 2002–2005 on kõigil kolmel aastal järjest liikmete arv tõusnud vaid 11 EELK koguduses, mis vastavalt tingimustes esitatud klauslile vähendab hulga aktiivsete vaimulike võimalust kandideerida.

Toetusfondi tegemisi Eesti Kirikule kajastades kõneles Tammsalu, et käesolevast aastast plaanib fond kinkida igale EELKs laulatatavale abielupaarile perekonnapiibli. Neid jagatakse praostkondadesse juba Vaimulike Konverentsil. «EELKs on viimasel ajal palju kõneldud perekonna väärtustamise vajadusest,» lisas toetusfondi juhataja.

Mari Paenurm

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)