Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Aasta vaimulik on Hannes Nelis

02.06.2021 | | Rubriik: Esileht

Vaimulike konverents valis aasta vaimulikuks Saarde praostkonna Valjala, Kaarma ja Muhu koguduse õpetaja Hannes Nelise (fotol).

Palju õnne tiitli puhul! Mida selline tunnustus sulle tähendab?

See oli absoluutselt üllatus! Ei teadnud isegi, et kandidaat olen, sest viibisin koos pojaga Haapsalu rehabilitatsioonikeskuses. Praost Toplaan helistas ja teavitas. (Naerdes. – K. L.) Esimene mõte oli, et ei ole ju mitte midagi selle jaoks teinud, pole midagi ilusat ja erilist ette näidata. Olen elanud põhimõttega, mida Issand ütleb oma jüngritele, et kui olete kõik teinud, siis olete kõlvatud sulased, sest olete teinud seda, mis kästud. Nii ta ongi! Olen lihtsalt hoidnud neid minu kätte usaldatud kogudusi ligi 30 aastat.

Tiitliga käib kaasas palverännutoetus. Kuhu soovid minna?

Minu palverännak on ratastoolis poeg, kes vajab abi ööd ja päevad. Kuskile seetõttu minna ei saa, aga kui sinna saab lähetada kedagi teist, siis hea meelega lubaks.

Mida pead vaimuliku ametis oluliseks?

Kõike tuleb teha südamega ja ehk rohkem veel kui nõutakse. Sellise mõttega, et teed Loojale. Piiskop Luhamets ütles kord, et seda tööd ei tehta raha eest, vaid siirast armastusest ja kui selle eest ka midagi makstakse, siis on see boonus. See mõte on jäänud motoks.

Vaimulikud on inimesed, kelle jaoks on sõnum, mida kirik kuulutab, ääretult oluline ja nad on selle kandjad. Pudrumägesid, rikkust, hõbedat ja kulda meile ei lubata, aga suurt rõõmu küll! Mulle piisab, et inimeste silmad löövad särama, tekib lootus, tahetakse uuesti katsetada, kogetakse rahu ja kindlust. Sellest on küll! On suur asi, kui oled saanud natukenegi selliselt olla nende kõrval, tükike teed siin tolmu ja tähtede vahel jagada.

Kätlin Liimets

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)