Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Aasta õpetajad 2008

30.01.2008 | | Rubriik: Kirikuelu

Vaimulike konverents valis teist aastat aasta õpetajaid.  praostkondade poolt esitatud nelja kandidaadi seast said selle tiitli Lääne-Harju praostkonna praost, Hageri koguduse õpetaja Jüri Vallsalu (50) ja Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja, Tallinna praostkonna abipraost Patrik Göransson (40). EELK Toetusfondi poolt saavad mõlemad 20 000 krooni reisiraha palverännakule minekuks.

Piduliku õhtusöögi juurde kuulub tordi lahtilõikamine aasta õpetajaks valitud vaimulike poolt. Seekord tegid seda Jüri Vallsalu ja Patrik Göransson. Foto: Tiit Kuusemaa

Piduliku õhtusöögi juurde kuulub tordi lahtilõikamine aasta õpetajaks valitud vaimulike poolt. Seekord tegid seda Jüri Vallsalu ja Patrik Göransson. Foto: Tiit Kuusemaa

Tunnustust kommenteerides ütles Jüri Vallsalu, et «kui teised annavad sinu poolt hääle, on seda ikka hea kogeda, sest sõprust kogeda on hea». Tiitlit nimetas praost aja märgiks. «Minu meelest on vaimuliku töö üle aastate. Tiitli omistamisel tunnen suurt tööd, mida kogudus on teinud, mida praostkond on teinud. Pigem see suurendab minu võlatunnet nende ees.»
Jüri Vallsalu sõidab tiitliga kaasaskäiva preemiaraha eest Jeruusalemma. «Pole seal käinud, sest see on olnud meie pere eelarve juures liiga vägev sõitmine. Ma ei ole saanud seda endale lubada.»
Jüri Vallsalu on kirikutööl olnud 27 aastat, viimased 15 aastat Hageris.
Patrik Göransson on Eestisse elama asunud Rootsist, õppinud ära eesti keele ja jäänud teenima meie maale. 1994. aastal alustas ta praktikandina Jõhvi Mihkli koguduses, alates 2000. aastast on ta Tallinna Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja, valitud 2007. a abipraostiks ning tegeleb praostkonna väliskoguduste ja välissuhetega.
Göransson abistab Toomkirikus võõrkeelsete teenistuste pidamisel, töötab palju noortega ja on avanud Rootsi-Mihkli kiriku praostkonna igakuistele noorteteenistustele Emmause missale. Oskas otsida rahalist toetust ja nii sai 2006. aastal korda Rootsi-Mihkli kiriku alune ruum, mis sisustatakse muuseumina. Praegu on jõupingutused suunatud kiriku taastamisele Naissaarel. Liikmesannetajate arv viimasel kolmel aastal on tema teenitavas koguduses olnud stabiilne ja tõusev – 131–141.
Praost Jaan Tammsalu on öelnud: «Patrik Göransson on vaimulik, kes ei küsi, kuidas saaks vähem ja mugavamalt.»

Sirje Semm

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)