Esileht » Uudis » Uudised »

Aasta muusik 2016 on Robert Jürjendal

04.01.2017 | | Rubriik: Uudised

Kitarrikunstnik ja helilooja Robert Jürjendal on valitud aasta muusikuks.

Jürjendali loomingu tuumiku moodustavad elektro­akustilised teosed kitarridele. Ilmekas näide poeetilistest helimaastikest on tema südamlikku soojust kiirgavad albumid. Jürjendali tegevus rohkem kui kolmekümne loominguaasta vältel on olnud erakordselt mitmekesine. Ta on salvestanud arvukalt heliplaate, kirjutanud filmi- ja teatrimuusikat.
Tallinna praosti Jaan Tammsaluga koos on Robert Jürjendal teinud Eestis ja Belgias üle kümne kontsert-mõtiskluse ning andnud välja plaadi „Rännak rõõmu allikale“. „Tundes hästi Jürjendali ja tema loomingut, võin öelda, et aasta muusikuks on valitud üks helge ja alandlik ülimalt andekas muusik, kes täidab maailma ja inimeste hingi väga ilusa muusikaga,“ on öelnud Jaan Tammsalu.
Aunimetuse saab muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud koostööd rahvusringhäälinguga. Tiitli saaja valivad ERRi muusikatoimetajad. Pidulik kontsert „Aasta muusik 2016“ toimub 8. jaanuaril kell 16. Kontserti saab otseülekandes jälgida ETV, Klassikaraadio ja Vikerraadio kanalitelt.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda. (1Jh 4:21)