Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Aasta muuseumi auhinna kandidaat on Maarjamäe keskus

13.01.2021 | | Rubriik: Teated

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe keskus nomineeriti Euroopa aasta muuseumi aastaauhinnale. See on kõige olulisem muuseumivaldkonna auhind Euroopas.

Euroopa aasta muuseumi, European Museum of the Year Award 2021, auhinnale on nomineeritud 27 muuseumi. Parimad muuseumid valitakse tavapäraselt välja žüriiliikmete visiitide ja pimekülastuste põhjal. 

„Nominatsioon rõõmustas meid väga, eriti tore on tunnustus sellisel keerulisel aastal,” sõnas SA Eesti Ajaloomuuseumi juhatuse liige Peeter Mauer.
Maarjamäe ajalookeskus avati 2018. aasta veebruaris ja on pälvinud mitmeid auhindu sh maineka Muuseumiroti auhinna püsinäituse “Minu vaba riik”  eest aastal 2018. EMYA auhinnale kandideeris Maarjamäe kompleks uuenenud Maarjamäe lossi, Filmimuuseumi ning välialaga. Lisaks tutvus žürii ka uue hoidlahoonega. Ajalookeskuse väga populaarseks osaks on ka nõukogude monumentide välinäitus ja lastele suunatud tegelusalad „Laste vabariik“ ning Eesti kaardi kujuline mänguväljak. 

EMYA auhindade laureaadid kuulutatakse välja tõenäoliselt 2021. aasta mais Cardiffis. Seni on Eestis nii kõrge auhinna vääriliseks tunnistatud Kumu Kunstimuuseum (2008), Eesti Rahva Muuseum pälvis aga eripreemiana Kenneth Hudsoni auhinna (2018). Ajaloomuuseum on EMYA nominentide seas olnud ka aastal 2013 kandideerides Suurgildi hoonega.  Euroopa aasta muuseumi tiitlit annab alates 1977. aastast välja Euroopa Muuseumifoorum. Auhind antakse unikaalse atmosfääriga muuseumile, kes panustab publikus huvi äratamisse, oskab teemasid loominguliselt esitleda ja tõlgendada, on loov ja innovaatiline oma haridustegevuses ning sotsiaalselt vastutustundlik. Tiitlile lisaks jagatakse neli alamkategooria auhinda. 

Eesti Ajaloomuuseum

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)