Esileht » Online » Online artiklid »

Aasta Eurooplane on Tiit Salumäe

09.05.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Euroopa Liikumine otsustas anda Aasta Eurooplase aunimetuse Euroopa päeval 9. mail  piiskop Tiit Salumäele tema töö eest reformatsiooni 500. juubeliaasta tähenduse mõtestamisel, ürituste organiseerimisel ja   muudatuste juhtimisel meie rahva suhtumises religiooni.

“Läbi aastate on ta teinud väga euroopalikku tööd konfessioonide koostöö arendamisel mitte ainult  Euroopas. Piiskopina juhib ta luterlikus kirikus lisaks Lääne, Järva ja Viru praostkonnale ka Euroopa ning Venemaa eestikeelse diasporaa tegevust. Ta on teeninud väliseesti kogudusi nii Peterburi Jaani kirikus, Ülem-Suetukis, Krasnojarski krais kui ka mitmel pool Euroopas. Soome kogudustega on piiskop Salumäe hoidnud sidemeid juba alates 80. aastate lõpust,” ütles Eesti Euroopa Liikumise president Riivo Sinijärv.

Märgiliseks sündmuseks võib Sinijärve sõnul lugeda tema juhtimisel korraldatud oikumeenilist Eesti, Läti ja Leedu kirikute tänujumalateenistust Brüsselis, mis veel kord kinnitas, et Eesti kirik ja kirikutegelased on euroopalike ideede pühendunud kandjad.

Edasi loe ERR Uudistest.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)