Esileht » Uudis » Esileht »

Aare Luup ordineeritakse preestriks

21.12.2011 | | Rubriik: Esileht, Uudised

 26. detsembril kell 12 seatakse Tallinna piiskoplikus toomkirikus preestriametisse Aare Luup (fotol), kes teenib vaimulikuna Muhu Katariina kogudust Saarte praostkonnas.

Jutlustab emeriitpeapiiskop Kuno Pajula, ordinatsioonikõne peab piiskop Einar Soone, muusikaga teenib kaasa Tallinna saarlaste segakoor Anneli Tarkmeele juhendamisel.
Aare Luup ütles enne jõulupühi Eesti Kirikule, et tõenäoselt ei tule pealinna tema suurele päevale kaasa elama just palju sõpru mere tagant ja Muhu kogudusest. «Siinsetele inimestele on tähendusrikkamaks õpetaja koguduse peale panek, mis on plaanitud kevadeks, siis on ilmselt pühakoda rohkem rahvast täis,» oletas ta.
Aare Luup on kaitsnud usuteaduse instituudis bakalaureuse- ja akadeemilise usuteaduse magistritöö 2009. a, läbinud pastoraalseminaris diakonikoolituse 2010. Möödunud aasta jõulukuul, 18. detsembril ordineeriti ta koos õpingukaaslase, nüüdseks siitilmast lahkunud Kaido Jalakaga diakoniks. Diakonina tegutses ta Muhu koguduses, kokkuleppel praostiga ka Pöide ja Orissaare koguduses.
Aare Luup on sündinud 29. jaanuaril 1973 Saaremaal. Perele toob ta leiva lauale füüsilisest isikust ettevõtjana ehituse alal. On abielus.
Eesti Kirik

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)