Esileht » Online » Online artiklid »

Aab: kirikud saavad raha, aga seadused tuleb uuesti läbi vaadata

01.03.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Kirikutele omandireformi reservfondist raha eraldamine ei ole seadusevastane, kuid kõigi õigusaktide omavaheline kooskõla tuleb uuesti üle vaadata, ütles riigihalduse minister Jaak Aab tänasel valitsuse pressikonverentsil.

Sel nädalal saatis õiguskantsler Ülle Madise peaminister Jüri Ratasele ja valitsusele ettepaneku, milles palus omandireformi reservfondist raha eraldamise määruse alapunktid viia kooskõlla põhiseadusega. Seejuures leidis õiguskantsler, et kirikutele omandireformi reservfondist vahendite eraldamine sõja ja okupatsiooni käigus omandiõiguse rikkumisega tehtud ülekohtu heastamiseks on põhiseadusega vastuolus.

Teisipäeval ütles riigihalduse minister Jaak Aab, et on õiguskantsleri kirjaga tutvunud ning esitab omapoolse ettepaneku selles küsimuses neljapäeval valitsuse istungil.

Täna toimunud valitsuse pressikonverentsil ütles Aab, et kirikutele raha eraldamise teemal on konsulteeritud nii õiguskantsleri kui tema bürooga ning valitsuse ettepanek ei tulnud kantslerile üllatusena.

Edasi loe Postimehest.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)