Esileht » Online » Online artiklid »

99 protsenti kindel: paavst tuleb Eestisse

20.11.2017 | | Rubriik: Online artiklid

Tänase eestikeelse missa lõpul Tallinnas Peeter-Pauli katedraalis palus katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan koguduse erilist tähelepanu ühe teate jaoks.

«Mitte, et kõik teated poleks olulised, aga see on eriti,» märkis piiskop, kes enne seda oli edasi andnud argisema info: meenutanud kohe pärast eestikeelset teenistust kogudusesaalis algavat teoloogialoengut ning reedest filmiõhtut, kus Tallinna katoliiklased saavad vaadata 2010. aasta PÖFFi filmi Xavier Beauvois «Inimestest ja jumalatest», mis räägib 1996. aastal Alžeerias märtrisurma kohanud munkadest.

«Kui aasta alguses nuntsius ütles, et see on 90 protsenti kindel, siis nüüd on see 99 protsenti kindel, et paavst Franciscus tuleb tuleval aastal Eestisse,» tõi piiskop Philippe koguduse ette pommuudise, paludes neil selle visiidi eest kindlasti palvetada.

«Hetkel ei ole palju kommenteerida seni, kuni Püha Tool arutab ja lepib kokku mõned aspektid koos Eesti Vabariigiga ja teeb avalikuks paavsti visiidi detailid koos kuupäeva ja programmiga,» märkis piiskop Jourdan hiljem Postimehele.

Edasi loe Postimehest.

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)