Esileht » Online » Online artiklid »

9.03 Ida politseiprefektuuris asus tööle kaplan

09.03.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Ago Rand

Ago Rand

Alates esmaspäevast töötab Ida politseiprefektuuris kaplan Ago Rand, kelle tööülesannete hulka kuulub politseinike ja nende pereliikmete nõustamine.

Ago Rand on varem töötanud Tallinna ja Valga politseiprefektuuris. Praegu õpib ta Tartus kõrgemas usuteaduste seminaris usuteadust.

Politsei peakaplani Jaan Jaani sõnul on kaplanite põhiülesanne olla tugiisik politseinikele ja nende pereliikmetele. “Nõustatakse kõiki inimesi usulisest kuuluvusest või mittekuuluvusest sõltumata,” täpsustas Jaani. Samuti on kaplanite õlule pandud surmateadete edastamine, politseipatrullis osalemine ja kiriklike tseremooniate korraldamine.

Jaani kinnitusel on kaplanid pädevad nendele pandud ülesandeid täitma. “Kaplanilt nõutakse teoloogilist kõrgharidust ja kõik nad peavad läbima Paikuse politseikooli koolituse,” selgitas Jaani.

Tartu ülikooli psühholoogia instituudi juhataja Jüri Allik pidas kaplanite ülesandeid psühholoogia valdkonda kuuluvateks. “Seda ilma psühholoogihariduseta ei ole võimalik teha,” sõnas ta.

Euroopa Liidus on esitatud mõningatele elukutsetele, sealhulgas ka psühholoogile, nõudmised. Näiteks inimesi võib psühholoogia valdkonnas nõustada spetsialist, kel on psühholoogias magistrikraad ja lisaks sellele praktiseerinud aasta kogenud spetsialisti juhendamisel.

Alliku sõnul ei ole kaplanite töös seadusrikkumist, kui nende tegevus ei ole määratletud otseselt psühholoogilise nõustamisena

Virumaa Teataja, 8.märtsil 2008

 

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)