Esileht » Online » Online artiklid »

8.06 Eesti kirikupead tulevad Pärnusse

08.06.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Homme tulevad Eestis tegutsevate usuliste konfessioonide juhid Pärnusse, kus osalevad Aia 5 asuva Pärnu apostliku õigeusu Issandamuutmise kiriku korraldataval perepäeval.

Eesti apostliku õigeusu kiriku ülempreester Ardalion Keskküla võõrustab Pärnus metropoliit Stefanost, roomakatoliku kiriku apostlikku administraatorit piiskop Philippe Jourdanit, Eesti evangeelse luterliku kiriku emeriitpeapiiskoppi Kuno Pajulat, Eesti evangeelse kristlaste ja baptistide koguduste liidu presidenti pastor Joosep Tammot, Eesti metodisti kiriku superintendenti Taavi Hollmanit, Eesti kristliku nelipühi kiriku piiskoppi Ago Lilleorgu ja Eesti karismaatilise episkopaalkiriku peavikaari Heigo Ritsbekki.

Päev algab laupäeval kell 11 oikumeenilise jumalateenistusega, millest kiriku sekretäri Meeli Tammekännu ütlust mööda võtavad osa kõigi Eestis tegutsevate suuremate kirikute konfessioonide juhid.

Umbes kolmveerand tundi kestva jumalateenistuse järel toimub kiriku hoovis ridamisi üritusi linnarahvale.

Oma töid ja kunsti tutvustavad ja müüvad käsitöömeistrid, laulavad kirikukoorid ja -ansamblid, lapsed saavad joonistada rasvakriitidega nii kirikuesisele kiviplatsile kui paberile. Aset leiab heategevuslik loterii. Pakutakse 40 kilogrammi kaaluvat kringlit ja morssi.

Üritus lõpeb 13.30 paiku, kui osalejad võivad oma salasoovid kirjutada heeliumiga täidetud õhupallile ja lasta need taevalaotusesse.

Tammekännu sõnade järgi osaleb üritusel Pärnu linnapea Mart Viisitamm, kes annab kirikupeade auks piduliku lõunasöögi Ammende villas.

Pärnu Postimees, 8. juunil 2007

Üks kommentaar artiklile “8.06 Eesti kirikupead tulevad Pärnusse”

  1. Külaline ütles:

    räägi kuradist ka siis inimestele,kes inimnahas koguaeg teisi kiusab ja kas jumalal on vaenlasi ja kas ta väriseb sääskede pinina pärast ja peab sõdima kellegiga taevas.need on suht huvitavad teemad linnarahvale.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)