Esileht » Online » Online artiklid »

8.05 Võru praostkonnas uus praost

08.05.2007 | | Rubriik: Online artiklid

EELK Võru praostkond valis 26. aprillil sinodil uueks praostiks Räpina koguduse õpetaja Urmas Nageli.

Iga nelja aaasta järel korraldatakse uue praosti valimine. Seekord seadis peapiiskop Andres Põder kandidaadina taas üles pikalt praostiametit pidanud Andres Mäevere. Sinodisaadikud tegid ettepaneku seada vastaskandidaadiks Urmas Nagel, kes on neli aastat tegutsenud abipraostina.

Hääletusel anti Urmas Nagelile 18 ja Andres Mäeverele 6 häält. Valijateks olid igast Võru praostkonda kuuluvast kogudusest kaks sinodisaadikut ja ordineeritud vaimulikud.

„On leitud, et aeg on muutusteks küps,” kommenteeris Urmas Nagel. „Leiti, et praostkonnas oleks vaja värskeid ideid ja julgemaid otsuseid. Ma ise arvan, et loomulik rotatsioon on kasulik, praostiamet pole midagi sellist, mis peaks inimesega surmani kaasas käima.”

Peagi tuleb kokku EELK konsistoorium, kes kinnitab sinodi otsuse, seejärel võib Nagel praostina tööd alustada. Praostkonna keskuseks saab Räpina, kuid Nagel lubab, et praostkonna töö ei jää kindlasti Räpina-keskseks. Võru ei kaota praostkonna kontori üleviimisega midagi, sest Andres Mäevere jätkab siin kirikuõpetajana.

Urmas Nagel on lõpetanud Eesti usuteaduste instituudi, töötanud kümme aastat Hiiumaal Emmaste ja Käina koguduse õpetajana ning viimased seitse aastat Räpina Miikaeli koguduse õpetajana.

Praost on praostkonna juht. See töö pole võrreldav näiteks piiskopiametiga, sest praostiks vaimulikku ei ordineerita. Tegu ei ole ka igapäevase hommikust õhtuni tööga. Praosti ülesanne on ühisüritusi koordineerida, nõupidamisi korraldada, koguduste probleeme lahendada, teenimisülesandeid arutada.

Et Nagel on kaua pastorina töötanud, siis pärast praostiks saamist ta umbropsu uuendusi tegema ei asu. Nagel on huvitatud jumalateenistuse vormilisest rikastamisest. Suurt rõhku soovib ta panna praostkonna noortetöö arendamisele. Sellega on ta Räpinas edukalt algust teinud, olles seal muu hulgas juba neli aastat korraldanud AIDSi ennetuse päeval rokk-kontserti „Rock terve elu eest”, kus ta on ka ise muusikuna üles astunud.

„Ma olen väga rahul vendade, õdede ja töötegijatega, kes meil siin praostkonnas on,” lausus Nagel. „Tahan tervitada kõik meie koguduste liikmeid, et töö läheks edasi rahulikult ja rõõmsalt, aga ka innukalt. Kirikurahu ei tohi meenutada kalmisturahu.”

Üheks eelolevaks tööks on uuele praostile ka Põlva ja Rõuge uue kirikuõpetaja valmisega seonduv. Järgmisel nädalal otsustatakse konsistooriumis, kas Põlva kirikuõpetaja Üllar Kask saab veel kunagi kirikuõpetajana töötada. Suure tõenäosusega kuulutatakse Põlva kirikuõpetaja ametikoht vakantseks.

Võrumaa Teataja, 8. mail 2007

Üks kommentaar artiklile “8.05 Võru praostkonnas uus praost”

  1. Külaline ütles:

    Õnnistust ja jõudu praostkonnale ja uuele praostile!

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)